8. září 2009 11:03 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nejprve škorpiony vařil. Teď jich tisíce chová jako domácí mazlíčky

Thajec a jeho mazlíčci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Thajec a jeho mazlíčci. | foto: Reprofoto

BANGKOK Více než 4600 škorpionů chová jako domácí mazlíčky Thajec Suang Puangsri. Chce tím prý odčinit hřích, který spáchal na tomto druhu pavoukovců, když je léta vařil a prodával jako lahůdku.

"Ačkoli jsem byl šťastný, že mi moje profese nese peníze, v hloubi duše jsem trpěl, protože jsem (škorpionům) ubližoval. Bál jsem se, že hřeším," svěřil se osmatřicetiletý thajský buddhista.

Kvůli škorpionům, které chová, se jeho rodina vzdala celého prvního patra dvouposchoďového domu. Škorpioni si tak mohou užívat ve "výběhu" šest krát pět metrů vystlaném větvemi a kameny, které mimo jiné brání přístupu přílišného světla a horka.

Denně chovatel kupuje svým miláčkům až kilo živých cikád či jiného hmyzu jako potravu. Škorpioni ho již tolikrát bodli, že je prý vůči jejich jedu imunní.

Suang také tráví každý den nejméně hodinu meditací v ohrádce mezi škorpiony a často si jich přitom několik vkládá do úst. Je tak odhodlaný kát se za své hříchy, že dokonce kupuje škorpiony od lidí, kteří je chtějí prodat do restaurací. Když má doma zvířat moc, pár stovek jich se svým synem jde vypustit do lesa.

Suangova posedlost škorpiony je neobvyklá, ale v Thajsku ne až tak neslýchaná. Jedna thajská žena letos vytvořila světový rekord, když strávila 33 dní a nocí mezi 5000 živými škorpiony. Dokázala také více než dvě minuty držet v ústech osmnácticentimetrového živého škorpiona.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz