Čtvrtek 23. září 2021, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Nejstarší obyvatelka Ameriky přišla z Asie po pevnině

Dávní předkové domorodých obyvatel amerického kontinentu přišli z Asie již před více než 13 000 lety v době, kdy světadíly spojovala pevnina. Tvrdí to američtí vědci, které k potvrzení této dosud často zpochybňované teorie vedlo podrobné prozkoumání nálezu nejstarší celistvé kostry na západní polokouli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Re: Tohle potvrzují i dřívější nálezy

Ona totiž veškerá tvrzení "vědců" značně pokulhávají. Je známo, že před mnoha a mnoha lety byla Amerika spojena s Afrikou. Pokud budeme brát jako bernou minci Darwinovu teorii, potom původ nejen lidí je na pevnině Pangea. V případě, že se lidé vyvinuli evolucí z předcházejících živočichů v Africe, která má téměř stejné podmínky jako Amerika, mohli se z těchto živočichů vyvinout lidé i v Americe. Ovšem co se dělo před 13 000 a více lety dnes nikdo neví a t.zv. "vědci" si mohou svá "převratná", lživá tvrzení strčit za klobouk.

0/0
21.5.2014 9:50

Jsou to kecy t.zv. "vědců"

Podle bible , ale i starověkého eposu o Gilgaméšovi již prorok Henoch např. navštívil v té době již ruiny Teotihuacánu a to za vydatné pomoci "Nefilim". Je to naprosto podobné tvrzení "vědců" jaké jsem měl možnost porovnat v muzeu v mexické Chollule. Podle těchto vědců byla tamní pyramida postavena na přelomu letopočtu. Z téže doby ve stejném muzeu jsou vykopávky archeologů - kostěné hroty šípů a kostěné jehly. Jak  tito t.zv. "vědci vysvětlí skutečnost, že obyvatelé Cholluly opracovávali kámen pomocí kostěných nástrojů? Toto je však nezajímá. Oni něco tvrdí a proto to musí být pravda. Dále je známo, že přirozenou cestou se tvoří 10 cm půdy celých 100 let. Pyramida v Chollule je pod 10 m přirozeným nánosem půdy. Tedy její stáří lze poměrně slušně vypočítat. Byla postavena přinejmenším před 10 000 lety a nikoliv na přelomu letopočtu, jak "vědci" lživě tvrdí. Pouhých 3000 let poté, kdy nějací hominidé doby kamenné přišli na Aljašku?  Nesmysl.

0/0
21.5.2014 9:41

Tohle potvrzují i dřívější nálezy

http://www.smithsonianmag.com/science-nature/the-first-americans-889302/?no-ist

Jestli to byli nejstarší lidé v Americe, ovšem není jisté. Existují nálezy jako Kennewick Man a teorie o Homo floresiensis.

Ostatně když mohli lidé přijít z Afriky přes Beringovu úžinu, není důvod, proč by nemohli už předtím přijít z druhé strany přes Grónsko.

0/0
20.5.2014 9:07

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...