Čtvrtek 21. října 2021, svátek má Brigita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Nejstarší obyvatelka Ameriky přišla z Asie po pevnině

Dávní předkové domorodých obyvatel amerického kontinentu přišli z Asie již před více než 13 000 lety v době, kdy světadíly spojovala pevnina. Tvrdí to američtí vědci, které k potvrzení této dosud často zpochybňované teorie vedlo podrobné prozkoumání nálezu nejstarší celistvé kostry na západní polokouli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Re: Tohle potvrzují i dřívější nálezy

Ona totiž veškerá tvrzení "vědců" značně pokulhávají. Je známo, že před mnoha a mnoha lety byla Amerika spojena s Afrikou. Pokud budeme brát jako bernou minci Darwinovu teorii, potom původ nejen lidí je na pevnině Pangea. V případě, že se lidé vyvinuli evolucí z předcházejících živočichů v Africe, která má téměř stejné podmínky jako Amerika, mohli se z těchto živočichů vyvinout lidé i v Americe. Ovšem co se dělo před 13 000 a více lety dnes nikdo neví a t.zv. "vědci" si mohou svá "převratná", lživá tvrzení strčit za klobouk.

0/0
21.5.2014 9:50

Jsou to kecy t.zv. "vědců"

Podle bible , ale i starověkého eposu o Gilgaméšovi již prorok Henoch např. navštívil v té době již ruiny Teotihuacánu a to za vydatné pomoci "Nefilim". Je to naprosto podobné tvrzení "vědců" jaké jsem měl možnost porovnat v muzeu v mexické Chollule. Podle těchto vědců byla tamní pyramida postavena na přelomu letopočtu. Z téže doby ve stejném muzeu jsou vykopávky archeologů - kostěné hroty šípů a kostěné jehly. Jak  tito t.zv. "vědci vysvětlí skutečnost, že obyvatelé Cholluly opracovávali kámen pomocí kostěných nástrojů? Toto je však nezajímá. Oni něco tvrdí a proto to musí být pravda. Dále je známo, že přirozenou cestou se tvoří 10 cm půdy celých 100 let. Pyramida v Chollule je pod 10 m přirozeným nánosem půdy. Tedy její stáří lze poměrně slušně vypočítat. Byla postavena přinejmenším před 10 000 lety a nikoliv na přelomu letopočtu, jak "vědci" lživě tvrdí. Pouhých 3000 let poté, kdy nějací hominidé doby kamenné přišli na Aljašku?  Nesmysl.

0/0
21.5.2014 9:41

Tohle potvrzují i dřívější nálezy

http://www.smithsonianmag.com/science-nature/the-first-americans-889302/?no-ist

Jestli to byli nejstarší lidé v Americe, ovšem není jisté. Existují nálezy jako Kennewick Man a teorie o Homo floresiensis.

Ostatně když mohli lidé přijít z Afriky přes Beringovu úžinu, není důvod, proč by nemohli už předtím přijít z druhé strany přes Grónsko.

0/0
20.5.2014 9:07

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...