Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Největším psem světa je novofundlaňan Boomer

Magazín

  15:26
WASHINGTON - Novofundlandský pes Boomer je s výškou 0,9 metru v kohoutku a délkou 2,1 metru od čumáku až po ocas pravděpodobně největším žijícím psem na světě a tedy i žhavým kandidátem na zápis do Guinnesovy knihy rekordů.

Největší pes světa Boomer foto: ČTK

Dosavadní držitel titulu největší pes světa, německá doga vysoká 1,2 metru, uhynula letos v létě.

Přečtěte si také: Největší pes světa přišel o nohu. Kvůli rakovině

Caryn Weberová z Casseltonu ve východní části Severní Dakoty uvedla, že když její tříletý černobílý novofundlaňan Boomer pije vodu z kuchyňského dřezu, stojí všemi tlapami na zemi. Boomer se díky své výšce může také dívat z očí do očí přes okénko auta na řidiče.

Desetikilogramový pytel se suchým krmivem pro psy vydrží velkému Boomerovi podle Weberové jen pár dní.Největší pes světa Boomer

Plemeno novofundlandského psa pochází z ostrova Newfoundland. Vzniklo křížením místních psů a velkého černého medvědího psa, postupně i s plemeny dovezenými z Evropy. Nejdůležitější vlastnosti však zůstaly zachovány a od roku 1610 byly morfologie a vrozené chování novofundlandského psa už vcelku ustálené.

Novofundlandský pes se podle znalců vyznačuje přítulností, touhou po lásce a věrností.

Autor:

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...