Sobota 23. září 2023, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejvíc sexy povolání? Jednoznačně letuška a pilot, zjistil výzkum

Magazín

  10:15
BRUSEL - Jaké povolání je nejvíc sexy? Přesně na to otázku se pokusil odpovědět výzkum nizozemských expertů, o němž dnes píše belgický list La Capitale. Odpověď je u mužů i žen v jednom shodná: jde o práci v letadle.
Letuška - ilustrační foto.

Letuška - ilustrační foto. foto: Lidovky.cz

Za nejvíc sexy povolání u žen zvítězila letuška (24 procent), za níž následovala modelka (16 procent), sekretářka (14 procent), advokátka (11 procent) a policistka (šest procenta).

Podívejte se:

U mužů pořadí dominoval pilot (20 procent), následovaný vojákem (18 procent). Na třetí příčce se umístili barman a požárník (deset procent) a hned za nimi záchranář (devět procent) a lékař (sedm procent).

Nizozemští experti k těmto závěrům dospěli na základě výzkumu, do něhož se zapojila tisícovka mužů a žen. Ti si pak vybírali mezi 11 ženskými a mužskými povoláními to, které jim přijde nejvíc sexy.

"Uniforma letušky hodně vyzývá představivost," citoval list jednoho z autorů průzkumu. "Navíc jsou vždy velmi upravené," dodal s tím, že zajímavé je, že povolání, kdy mají ženy hodně moci, jako jsou ředitelky či top manažerky, skončily až ve spodních patrech žebříčku.

Autoři: ,
Témata: výzkum

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!