13. června 2018 6:28 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nejvyšší skleněný most na světě nabídne bungee jumping

Skleněná lávka má bezmála půl kilometru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Skleněná lávka má bezmála půl kilometru. | foto: China Daily

PEKING Pro ty, kdo úspěšně překonali strach a prošli se po nejvyšším skleněném mostě v Číně, chystají jeho provozovatelé novou výzvu - možnost skočit si z něj bungee jumping. Nová plošina ve výšce 260 metrů určená právě pro bungee jumping přibude ke skleněnému mostu přes Velký kaňon Čang-ťia-ťie letos v srpnu, napsal zpravodajský server CNN.

Jakmile bude plošina otevřená, půjde o nejvyšší skok na laně na světě. Zatím drží primát skok z Macau Tower - věže v čínské správní oblasti Macao, kde je možné skočit z výšky 233 metrů nad zemí.

„Skok z mostu v Čang-ťia-ťie bude výjimečný tím, že se člověku otevře krásná podívaná na nezvyklou krajinu,“ říká Joe Chen, který je náměstkem generálního manažera turistického odboru Velkého kaňonu Čang-ťia-ťie. „A díky skleněnému mostu budou moci lidé na něm vidět, jak dole pod nimi někdo skáče bungee jumping.“ „Navíc na rozdíl od skoku z Macau Tower nevyžaduje skok z mostu směrový vodící kabel, takže budete mít dojem volného pádu,“ dodal Chen.

Skleněný most přes Velký kaňon Čang-ťia-ťie byl otevřen v roce 2016 a táhne se v délce 430 metrů přes 300 metrů hluboké údolí ve stejnojmenném přírodním parku. Most navrhl izraelský architekt Chajm Dotan a od zahájení provozu se po něm prošlo téměř šest milionů návštěvníků.

Pro ty, kdo ke skoku neseberou odvahu, bude k dispozici na konci mostu tematický bar a restaurace, kde si budou moci objednat drinky inspirované bungee jumpingem a sledovat odvážlivce, jak se na pružném laně vrhají do hlubiny.

Nová atrakce si odbyla předpremiéru už koncem května, kdy skleněný most přes kaňon Čang-ťia-ťie hostil propagační Bungee Jump Challenge. Pozváni byli nadšenci z celého světa, mezi nimiž byl například Ollie Headon z Británie, který má za sebou více než 200 skoků na více než 20 místech po celém světě, nebo Stephanie Shieldsová, jediná trenérka bungee v Asii.

Otevřením plošiny pro odvážlivce ale rozvoj malebného parku kolem Velkého kaňonu Čang-ťia-ťie nekončí. Během následujících let by měla přibýt mimo jiné i nová skluzavka nebo nejdelší houpačka na světě, uvedl Chen.

Skleněná lávka v Číně má bezmála půl kilometru. Je nejdelší svého druhu na...
ČTK