5. ledna 2009 9:11 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Někdo mi řekl o Carle..

Carla Bruniová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Carla Bruniová | foto: ČTK

PAŘÍŽ Francouzi měli nebývalou možnost nahlédnout do zákulisí Elysejského paláce, a to díky britskému televiznímu dokumentu o životě a kariéře francouzské první dámy Carly Bruniové-Sarkozyové, napsal zpravodajský server BBC.

Producent George Scott se dohodl s bývalou modelkou a zpěvačkou, že ji bude moci sledovat při natáčení jejího posledního alba Comme si de rien n'était („Jako by se nic nestalo“). Ale jejich dohoda byla z období před svazkem Bruniové s francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym a Scotta velmi překvapilo, že mu Bruniová dovolila pokračovat v práci navzdory radikální změně v jejím životě.

Dokument „Někdo mi řekl o Carle Bruniové“ uvedla francouzská televize ve čtvrtek v pozdních večerních hodinách. Lichotivý pětasedmdesátiminutový osobní portrét byl okořeněn poznámkami a postřehy jejích přátel, rodinných příslušníků i kolegů z hudební branže. Sarkozy se objevil ve snímku krátce, přišel zřejmě nečekaně domů v 16. pařížském obvodě. Dlouho se vítal se svojí ženou a teprve po dlouhé chvíli si potřásl rukou s filmovým štábem.

Potom byl přistižen, jak přes „francouzské“ okno poslouchá svoji ženu, jak zpívá píseň L'Amoureuse („Zamilovaná“), což je prý skladba inspirovaná láskou slavné dvojice.

„Chová se ke mně velmi ochranitelsky. A to ne proto, že je prezidentem. Řekla bych, že je to jinak – je prezidentem, protože má potřebu chránit jiné,“ řekla manželka francouzského prezidenta.
Bruniová poznala Sarkozyho koncem roku 2007 na slavnostní večeři. Zprvu jejich blesková romance vyvolala hodně nevraživých komentářů, ale dnes se francouzský národ za dvojici plně staví.
Dokumentární film mapuje také Carlino dětství. Bruniové otec byl bohatý turínský podnikatel a skladatel, který se bál, aby mu dceru neunesla krajně levicová teroristická skupina Rudé brigády, a proto se rodina v sedmdesátých letech vystěhovala z Itálie do Francie. Její matka, koncertní pianistka, později zjistila, že Alberto Bruni Tedeschi není biologickým otcem Carly. „To mně vůbec nevadilo. Myslím, že pro děti je lepší, když znají pravdu, ať je jakákoli. Cítila jsem se tak mnohem pevněji. Byla to úleva,“ svěřila se Bruniová.
První dáma kdysi pracovala jako supermodelka. V roce 1997 se vrhla na pěveckou dráhu a od té doby vydala již tři alba. Prvního z nich  nazvaného Quelqu'un m'a dit („Někdo mi řekl“) se prodaly dva miliony kopií.

Bruniová provedla kameru i zahradami Elysejkého paláce, představila svého psa v rodinné vile na Cap Negre a poskytla několik rozhovorů ve francouzštině a angličtině. „Roli první dámy beru velmi vážně. Vážím si této pozice a doufám, že se jí zhostím dobře,“ prohlásila.

maj, Lidové noviny, ČTK