Sobota 10. prosince 2022, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

'Nekonečný' tenisový duel dohraje Václav Klaus. Alespoň na internetu

Magazín

  12:34aktualizováno  12:52
John Isner a Nicolas Mahut hrají na turnaji ve Wimbledonu již třetí den nejdelší tenisový duel v historii za stavu 59 : 59. Podobně jako "otravné" vuvuzely na fotbalovém mistrovství v JAR se tohoto "nekonečného" duelu chopili internetoví recesisté. Nechtěným aktérem jednoho z vtípků kolujících po síti se stal dokonce i prezident Václav Klaus.

Parodie nekonečného tenisového utkání s Václavem Klausem foto: Reprofoto

Reakce internetových vtipálků na nejdelší tenisové utkání v historii na sebe nenechala dlouho čekat. Na diskuzním fóru amerického webu militaryphotos.net se v úterý objevila fotomontáž zobrazující staršího muže zarputile hrajícího tenis za stavu 1 250 : 1 249 s dokresleným logem BBC a infografikou.

Zahraničním diskutérům na této fotce zřejmě nepřišlo nic zvláštního, návštěvníky ze střední Evropy ale čekalo úsměvné překvapení. Prošedivělý muž dohrávající už 2 499. game je totiž prezident České republiky Václav Klaus. Informaci o tom přinesl server tn.cz.

Parodie nekonečného tenisového utkání s Václavem Klausem

Hlavu státu si zvolil recestista zřejmě proto, že při vyhledávání obrázku s klíčovými slovy "old man tennis" hned na druhém místě zobrazí server Google právě fotku Václava Klause dávajícího backhand.

Parodie nekonečného tenisového utkání s Václavem Klausem

John Isner a Nicolas Mahut ani druhý den nedohráli zápas 1. kola Wimbledonu. V úterý stihli první čtyři sety, ve středu poté sedm hodin bojovali v pátém rozhodujícím. Z kurtu je za stavu 59 : 59 vyhnala tma. Desetihodinový duel se tak bude dohrávat ve čtvrtek.

Čtěte více

Ve Wimbledonu se totiž nehraje tie-break. Pátý set musí vyhrát jeden z tenistů o dva gamy. Ani po 118 gamech se to Američanovi Johnu Isnerovi ani Francouzovi Nicolasovi Mahutovi během úterního odpoledne a večera nepodařilo.

Autor:

Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář
Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář

Každý rok si lámeme hlavu s tím, co koupit našim blízkým k Vánocům. Kosmetika, láhev nebo svíčka jsou sice dárky, které neurazí, ale rozhodně...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat