Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Němci mají po Knutovi nového miláčka - šilhající vačici

Magazín

  21:29
BERLÍN - Více než tři roky poté, co média šílela kvůli dojemnému příběhu ledního medvěda Knuta z berlínské zoologické zahrady, dobývá srdce Němců šilhavá vačice Heidi. Má již svoji stránku na Facebooku, na kterou se přihlásilo přes 65.000 obdivovatelů.

šilhající vačice foto: ČTK

Šilhavý pohled malého vačnatce rozněžňuje uživatele internetu, přestože zvířátko jeho obdivovatelé budou moci naživo vidět až 1. července, uvedla na Facebooku zoologická zahrada, která jeho stránku zřídila.

Heidi, které je dva a půl roku, přijela do Lipska se svojí sestrou-dvojčetem Nairou a samečkem Teddym loni v květnu. Vačice se narodily v Severní Karolíně.

Proč Heidi šilhá? Zoologická zahrada není schopna podat hodnověrné vysvětlení kromě toho, že se jí v důsledku poněkud větší tělnatosti za očima utvořily tukové váčky.

Zvířátko se už ale v každém případě stalo slavné ihned po odvysílání první reportáže z lipské zoo.

Knut, populární medvěd berlínské zoo, oslavil v prosinci třetí narozeniny.

Nabízí se otázka - podaří se jí sesadit z pomyslného trůnu ledního medvěda Knuta, jehož pohnutý osud a roztomilý zjev z něj udělaly miláčka německého národa a mezinárodní celebritu? Jeho matka ho totiž po narození v prosinci 2006 odmítla, a tak ho musel krmit ošetřovatel kojeneckou lahví.

Rok 2010 v obrazech

Rozpustilé hrátky s ošetřovatelem přilákaly do zoo v centru německé metropole davy nadšených návštěvníků, které ochotně platily nemalé částky za nejrůznější suvenýry s podobiznou medvíděte. Knut až ale nyní řeší dospělácké problémy. Berlínská zoo nyní pro něj shání partnerku, se kterou by se postaral o další mláďata.

Autor: