Pátek 7. října 2022, svátek má Justýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Němec vydělal na odpadku z losování MS

Magazín

  16:51
BERLÍN - Na slušné peníze si přišel za kus papíru z odpadkového koše Němec Matthias Blume. Za lístek z prosincového losování fotbalového mistrovství světa si vydělal 11.250 eur (326.250 korun). Vítěz aukce na internetové stránce eBay nabídl v přepočtu stovky tisíc korun za kousek papíru s nápisem Německo.

Němec získal peníze za podobný kus papíru.

Jednatřicetiletý Blume si v prosinci přivydělával jako uklízeč po slavnostním ceremoniálu v Lipsku a mezi odpadky našel lístky se jmény všech 32 účastnických zemí. Zatím prodal první z nich. "Je to super. Teď si koupím nový skateboard, protože mi starý v létě ukradli," prozradil, co s vydělanými penězi udělá.

Aukce dalších jednatřiceti útržků papíru bude probíhat ještě několik týdnů. "Třeba na Anglii už kliklo asi 15.000 lidí a cena se vyšplhala na 1750 liber (přes 74.000 korun)," řekl návrhář interiérů z Magdeburku.

Jeho počínání se ale nelíbí mezinárodní fotbalové organizaci FIFA, která považuje lístky za svůj majetek a je připravena se bránit právní cestou. "FIFA poslala varování právním zástupcům této osoby a zdůraznila, že jde o porušení jejích práv a aukce by měla být zastavena. Pokud se to nestane, budeme uvažovat o dalších právních krocích," řekl minulý týden její mluvčí Andreas Herren.

Blume však zatím od vedení světového fotbalu žádné varování nedostal a najal si právníka, který ho považuje za právoplatného majitele lístků.

Autor:

ANALÝZA: Co udělají USA, když Rusko použije atomovou bombu? Jsou tři možnosti

Premium Pořád se věští z koule, jestli Rusko použije na Ukrajině atomovku, kreslí se různé scénáře, ale vůbec se neví, co by...

Jak přestat chrápat. Pomoct může i tenisový míček, říká primář Jirák

Premium Chrápání postihuje zhruba 57 procent mužů a 40 procent žen. Kdy může být chrápání signálem vážného problému? A co to je...

Mužské sny. Po čem muži doopravdy touží a co si radši nechají ujít

Premium My ženy si ve svých hlavách dokážeme utvořit dokonalé scénáře a domněnky, které jsou ovšem mnohdy vzdálené realitě....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat