Sobota 4. dubna 2020svátek má Ivana 11 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Němec vydělal na odpadku z losování MS

BERLÍN Na slušné peníze si přišel za kus papíru z odpadkového koše Němec Matthias Blume. Za lístek z prosincového losování fotbalového mistrovství světa si vydělal 11.250 eur (326.250 korun). Vítěz aukce na internetové stránce eBay nabídl v přepočtu stovky tisíc korun za kousek papíru s nápisem Německo.

Jednatřicetiletý Blume si v prosinci přivydělával jako uklízeč po slavnostním ceremoniálu v Lipsku a mezi odpadky našel lístky se jmény všech 32 účastnických zemí. Zatím prodal první z nich. "Je to super. Teď si koupím nový skateboard, protože mi starý v létě ukradli," prozradil, co s vydělanými penězi udělá.

Aukce dalších jednatřiceti útržků papíru bude probíhat ještě několik týdnů. "Třeba na Anglii už kliklo asi 15.000 lidí a cena se vyšplhala na 1750 liber (přes 74.000 korun)," řekl návrhář interiérů z Magdeburku.

Jeho počínání se ale nelíbí mezinárodní fotbalové organizaci FIFA, která považuje lístky za svůj majetek a je připravena se bránit právní cestou. "FIFA poslala varování právním zástupcům této osoby a zdůraznila, že jde o porušení jejích práv a aukce by měla být zastavena. Pokud se to nestane, budeme uvažovat o dalších právních krocích," řekl minulý týden její mluvčí Andreas Herren.

Blume však zatím od vedení světového fotbalu žádné varování nedostal a najal si právníka, který ho považuje za právoplatného majitele lístků.

Premium

Nemilosrdná věznice Mírov. Hodina světla denně zlomí i ty největší bosse

Věznice Mírov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslední kamenný schod je sešlapaný, obroušený do lesku a jako by se prohýbal pod tíhou všudypřítomného zla. Denně na...

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...