10. června 2010 20:17 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Německá důchodkyně bloudila autem 1000 kilometrů, byla i v Česku

Seniorka za volantem - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Seniorka za volantem - ilustrační foto | foto: Shutterstock

BERLÍN Víc než 1000 kilometrů špatným směrem najezdila ve svém autě německá důchodkyně, která se vracela z Frankfurtu nad Mohanem na západě Německa domů do 50 kilometrů vzdáleného městečka Schlangenbad.

Při bloudění zavítala 73letá řidička i do České republiky, své bezcílné putování ukončila až u východoněmecké Saské Kamenice, kde se jí ujala policie.

Podle agentury DPA, která se odvolává na dnešní sdělení policie, žena delší dobu nebrala léky, na něž byla odkázaná. V Saské Kamenici proto byla ošetřena v nemocnici.

Pro policii je však záhadou, jak se dostala až do Saska. Naposledy se u své rodiny hlásila v úterý večer. Tvrdila, že u Frankfurtu zabloudila, ale že už je na cestě domů. Tam ale nedorazila, a tak po ní bylo vyhlášeno pátrání.

Policie ve středu ráno signál z jejího mobilu lokalizovala ve městě Wolpertshausen na jihozápadě Německa a o něco později už v České republice.

Žena během jízdy napříč celým Německem dokonce tankovala.

Nakonec se policii podařilo se jí dovolat. Policista jí poradil, aby zastavila u nejbližší dopravní značky se začátkem obce a tam počkala. Ve středu večer tak zastavila na okraji obce Lengefeld u Saské Kamenice. Na místo pro ni přijely policejní vůz a sanitka.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!