3. července 2017 6:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

‚Není to jenom bar‘. Nápoje v Las Vegas začne mixovat robotický barman

Tipsy Robot bar v Las Vegas | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tipsy Robot bar v Las Vegas | foto: youtube.com

LAS VEGAS Přijít do baru, zaplatit si drink a při popíjení si užít strip show. A to vše, aniž zákazník musel byť jednou promluvit s dalším člověkem. Ve snaze předběhnout další epicentra nočního života napříč Spojenými státy se americký podnikatel Rino Armeni rozhodl otevřít první bar v Las Vegas, ve kterém obsluhují roboti.

„V tomhle městě je tolik talentovaných lidí. Ale trendy vždycky přicházejí z New Yorku,“ míní Armeni, předseda firmy Robotic Innovations a majitel nového strip baru Tipsy Robot (Podnapilý robot), který při otevírání nového podniku vsadil právě na nejmodernější technologii, jak informoval deník Las Vegas Sun. S obchodními partnery se tak prý rozhodl vytvořit trend, kterým chtějí předběhnout dobu. „Je to dar od nás městu Las Vegas,“ řekl Armeni.

Tipsy Robot se nachází v Miracle Mile Shops, obchodním centru v Las Vegas. Dva robotičtí barmani v něm mixují drinky z výběru 60 lahví nejrůznějších alkoholických nápojů, likérů a džusů. Do plastových kelímků za 70 vteřin namíchají prakticky cokoli, od jednoduché whisky s ledem až po složité koktejly. Základní cena se pohybuje kolem 14 dolarů za kelímek s možnými příplatky.

Zákazníci objednávku zadají do jednoho z řady tabletů, které jsou rozmístěny poblíž baru, nebo pomocí speciální aplikace, která byla pro bar vytvořena. Do telefonu jim následně přijde kód, který u baru naskenují a jejich přání se zadá do systému. Pak již zbývá jen čekat, než budou na řadě.

„Je to bar s nejlepší technologií na světě,“ tvrdí Armeni. „Není to jenom bar - ale také lákadlo a zábava.“ Nápoje, které roboti připraví, jsou podle Armeniho nejen vždy dokonale namíchané, ale také neplýtvají ingrediencemi. „Fungují dokonale, takže vše, co vyrobí, je dokonalé.“

Podle Armeniho se ale lidská pracovní síla nemá čeho bát: roboti ji v budoucnu nenahradí. „Roboti jsou to, co přitáhne zákazníky, lidé se kvůli nim k nám budou vracet,“ míní Armeni. Zároveň za technologií ale prý stojí neodmyslitelná lidská práce, jako stále přítomní technik, který například i zajišťuje to, že se robot správně čistí.

Lidovky.cz

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.