Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nepovedená plavba: stovky pasažérů výletní lodi z Floridy dostaly zažívací potíže

Magazín

  7:21
MIAMI - Výletní loď směřující z Floridy na Jamajku se v sobotu vrátila do přístavu Fort Lauderdale poté, co se u 332 pasažérů vyskytly žaludeční potíže. Co rozsáhlou nákazu způsobilo se zatím nezjistilo, napsal web televize CNN. Plavba trvala pouze pět dní, mnoho cestujících na ni však asi jen tak nezapomene.
Výletní loď - ilustrační foto.

Výletní loď - ilustrační foto. foto: ČTK/APČTK

„Bylo to prostě děsivé. Ten počet lidí, kteří přicházeli všichni najednou se zvracením a průjmem a vypadali příšerně,“ řekla cestující Tracy Floresová, jejíž 15letý syn byl mezi nakaženými. „Mluvili jsme se spoustou lidí, kterým bylo tak špatně, že ani nedokázali dojít do (lodního) zdravotnického zařízení,“ uvedla jiná pasažérka.

ASI.JATKA: Nechodí pešky a jezdí tágem. Co čekat, když vezmete Vietnamce na výlet

Mluvčí výletní společnosti Royal Caribbean Owen Torres uvedl, že potíže měly krátké trvání a všem zasaženým se dostalo lékařské péče. Zdůraznil, že počet nakažených představoval jen malý zlomek z celkových 5000 lidí na palubě lodi Independence of the Seas. „Doufáme, že se všem rychle udělá líp,“ dodal Torres.

Royal Caribbean pak v prohlášení uvedla, že podstupuje kroky jako „intenzivní sanitární procedury“ ve snaze zamezit možnosti dalších problémů.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!