16. října 2010 9:34 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nešikovný irský starosta zranil 'rajče'. Radnice musí platit odškodné

Starosta Belfastu zranil ženu převlečenou za rajče | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Starosta Belfastu zranil ženu převlečenou za rajče | foto: Reprofoto

BELFAST Severoirské město Belfast zaplatí odškodné více než 24 000 liber (674 000 korun) "rajčeti", které zranil tamější starosta. Peníze však nedostane skutečná zelenina, nýbrž bývalá zaměstnankyně belfastské radnice, která byla na jedné akci před třemi lety převlečená za obří rajské jablko. Informovala o tom agentura AP.

Lorraine Mallonová se tehdy účastnila propagace zdravých potravin pořádané městem a v rajčatovém kostýmu seděla na trávě. Pak najednou ucítila silnou ránu v týle a v zádech.

Původcem zranění byl tehdejší starosta Jim Rodgers, který se ji - bohužel neúspěšně - snažil přeskočit. Svým kouskem chtěl dopřát zajímavý záběr přítomným fotoreportérům.

Rodgers se Mallonové za incident omluvil, ta však měla naražené ploténky a podala na starostu žalobu pro nedbalost. Městská rada dnes podle AP potvrdila, že souhlasí s vyplacením odškodného 24 021,75 liber plus soudní výlohy poškozené strany.

Lidovky.cz, ČTK

SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price
SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price

Milé maminky, letos jsme si pro vás opět připravili velkou fotosoutěž se značkou Fisher-Price! Vyfoťte své děťátko s jeho oblíbenou hračkou, nahrajte ji do soutěže a získejte hodnotné ceny.