3. srpna 2010 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Netradiční dovolená. Německý pár plave 500 km k Severnímu moři

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Pia Marie Wittová a Wilfried Arnold vyrazili na netradiční dovolenou, během které chtějí uplavat 500 kilometrů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pia Marie Wittová a Wilfried Arnold vyrazili na netradiční dovolenou, během které chtějí uplavat 500 kilometrů. | foto: ČTK

BERLÍN Neobvyklým způsobem se rozhodli strávit letní dovolenou dva Němci. Vyrazili na 500 kilometrů dlouhou pouť z centrálního Německa k Severnímu moři. Jako dopravní prostředek zvolili jen svoje tělo, chtějí totiž do cíle doplavat po řece. Doprovázet je bude jejich sedm miláčků z ptačí říše - kachen.

Třiatřicetiletá Pia Marie Wittová a osmapadesátiletý Wilfried Arnold a jejich ptačí společnice budou plavat po řekách Fulda a Weser. Do severomořského přístavu Bremerhaven by chtěli doplavat v polovině září.

Pár řekl, že tato cesta je jejich způsobem seberealizace.

 "Je to naše verze poutě do Santiaga," řekl Arnold německému rozhlasu Hessische Rundfunk zřejmě s poukazem na španělské poutní místo Santiago de Compostela, kam každý rok směřují desetitisíce věřících k hrobu svatého Jakuba.

Wittová a Arnold chtějí uplavat denně deset až patnáct kilometrů. Pro jejich kachní souputníky by to bylo ovšem příliš velké sousto. Budou proto denně plavat tak dvacet minut. V patách budou mít odvážní plavci auto nebo člun, to kdyby je přemohlo vyčerpání.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz