3. srpna 2010 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Netradiční dovolená. Německý pár plave 500 km k Severnímu moři

Pia Marie Wittová a Wilfried Arnold vyrazili na netradiční dovolenou, během které chtějí uplavat 500 kilometrů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pia Marie Wittová a Wilfried Arnold vyrazili na netradiční dovolenou, během které chtějí uplavat 500 kilometrů. | foto: ČTK

BERLÍN Neobvyklým způsobem se rozhodli strávit letní dovolenou dva Němci. Vyrazili na 500 kilometrů dlouhou pouť z centrálního Německa k Severnímu moři. Jako dopravní prostředek zvolili jen svoje tělo, chtějí totiž do cíle doplavat po řece. Doprovázet je bude jejich sedm miláčků z ptačí říše - kachen.

Třiatřicetiletá Pia Marie Wittová a osmapadesátiletý Wilfried Arnold a jejich ptačí společnice budou plavat po řekách Fulda a Weser. Do severomořského přístavu Bremerhaven by chtěli doplavat v polovině září.

Pár řekl, že tato cesta je jejich způsobem seberealizace.

 "Je to naše verze poutě do Santiaga," řekl Arnold německému rozhlasu Hessische Rundfunk zřejmě s poukazem na španělské poutní místo Santiago de Compostela, kam každý rok směřují desetitisíce věřících k hrobu svatého Jakuba.

Wittová a Arnold chtějí uplavat denně deset až patnáct kilometrů. Pro jejich kachní souputníky by to bylo ovšem příliš velké sousto. Budou proto denně plavat tak dvacet minut. V patách budou mít odvážní plavci auto nebo člun, to kdyby je přemohlo vyčerpání.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz