Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nevěra v trojrozměrném světě

Magazín

  11:56
LONDÝN - Britka Amy Taylorová odhalila dvojí život manžela. Rozvádí se kvůli virtuální Američance.

Ilustrační foto. foto: Lidovky.cz

Svatební obřad Kiry s Nikem sledovala nevěstina matka se slzami štěstí v očích. Vdávání dcery je přece dojemná událost. Až na to, že celý obřad probíhal virtuálně, a opravdové slzy tak namísto do bělostného kapesníčku kanuly na klávesnici laptopu, „Kira“ a „Nik“ jsou totiž jen „druhými já“ dvou lidí, kteří se ve skutečnosti třeba ani neznají...

Svá vysněná alter ega si vytvořili prostřednictvím internetového světa známého jako Second Life („Druhý život“). Virtuální prostředí takzvaného „Druhého života“ poskytuje mnohým prostor pro nesplněné sny – například dojemnou svatbu jako z pohádky s ideálním partnerem.

Laura Skyeová a Dave Barmy prožili vysněnou svatbu v tropech a zdáli se být ideálním párem. Dost možná proto, že šlo o iluzivní dvojici z počítačového světa. Virtuální postavy ovšem vytvořili osmadvacetiletá Amy Taylorová a čtyřicetiletý David Pollard, kteří se sice seznámili přes internet, ale stali se manželi i ve skutečnosti.

Zálety manžela však dvojici nakonec dohnaly až k rozvodu. Tříleté skutečné manželství tak končí, ačkoliv nevěra byla jen virtuální, píše britský list The Dialy Telegraph. Taylorová prozradila médiím, že rozvod zapříčinilo odhalení, že virtuální postava jejího manžela měla milostnou aféru s cizí virtuální ženou. Vše rovněž v počítačovém světě Second life.

Žárlivá manželka podezřívala svého muže z internetové nevěry poté, co jej přistihla při sexu s imaginární prostitutkou, a najala si dokonce na prověření virtuálního detektiva. Poté Taylorová opět přistihla manželova „avatara“ – jak je označován virtuální protějšek – v kompromitující situaci s hráčkou ze Spojených států.

Advokátku důvod nepřekvapil
„Přiznal, že s americkou ženou chatuje již dva týdny, a prohlásil, že naše manželství skončilo a že mě nemiluje,“ řekla zhrzená manželka. Když šla požádat o rozvod, překvapilo ji, že advokátku neobvyklý důvod rozvodu nevyvedl z míry. „Vysvětlila mi, že je to v tomto týdnu už její druhý případ týkající se Second Lifu,“ dodala.
Autor:
Témata: manželé, rozvod, Myanmar, USA