Středa 8. dubna 2020svátek má Ema 3 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nevěra v trojrozměrném světě

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Lidovky.cz

LONDÝN Britka Amy Taylorová odhalila dvojí život manžela. Rozvádí se kvůli virtuální Američance.

Svatební obřad Kiry s Nikem sledovala nevěstina matka se slzami štěstí v očích. Vdávání dcery je přece dojemná událost. Až na to, že celý obřad probíhal virtuálně, a opravdové slzy tak namísto do bělostného kapesníčku kanuly na klávesnici laptopu, „Kira“ a „Nik“ jsou totiž jen „druhými já“ dvou lidí, kteří se ve skutečnosti třeba ani neznají...

Svá vysněná alter ega si vytvořili prostřednictvím internetového světa známého jako Second Life („Druhý život“). Virtuální prostředí takzvaného „Druhého života“ poskytuje mnohým prostor pro nesplněné sny – například dojemnou svatbu jako z pohádky s ideálním partnerem.

Laura Skyeová a Dave Barmy prožili vysněnou svatbu v tropech a zdáli se být ideálním párem. Dost možná proto, že šlo o iluzivní dvojici z počítačového světa. Virtuální postavy ovšem vytvořili osmadvacetiletá Amy Taylorová a čtyřicetiletý David Pollard, kteří se sice seznámili přes internet, ale stali se manželi i ve skutečnosti.

Zálety manžela však dvojici nakonec dohnaly až k rozvodu. Tříleté skutečné manželství tak končí, ačkoliv nevěra byla jen virtuální, píše britský list The Dialy Telegraph. Taylorová prozradila médiím, že rozvod zapříčinilo odhalení, že virtuální postava jejího manžela měla milostnou aféru s cizí virtuální ženou. Vše rovněž v počítačovém světě Second life.

Žárlivá manželka podezřívala svého muže z internetové nevěry poté, co jej přistihla při sexu s imaginární prostitutkou, a najala si dokonce na prověření virtuálního detektiva. Poté Taylorová opět přistihla manželova „avatara“ – jak je označován virtuální protějšek – v kompromitující situaci s hráčkou ze Spojených států.

Advokátku důvod nepřekvapil
„Přiznal, že s americkou ženou chatuje již dva týdny, a prohlásil, že naše manželství skončilo a že mě nemiluje,“ řekla zhrzená manželka. Když šla požádat o rozvod, překvapilo ji, že advokátku neobvyklý důvod rozvodu nevyvedl z míry. „Vysvětlila mi, že je to v tomto týdnu už její druhý případ týkající se Second Lifu,“ dodala.
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

TEST: Jaká je kosmetika od Nivea Baby?
TEST: Jaká je kosmetika od Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?