Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Levné ubytování v New Yorku? Nenároční mohou přespat v taxíku

Magazín

  6:39
Hotely jsou drahé, mnoho hostelů přeplněných a na Manhattanu se jen těžko hledá místo, kde by si člověk mohl postavit stan. Naštěstí se ale nyní objevilo řešení pro cestovatele, kteří chtějí zažít autentický newyorský zážitek, napsal list The Times.

Za 39 dolarů na noc (asi 940 korun) se mohou turisté vyspat v upraveném taxíku, který parkuje nedaleko East River v Queensu. Vůz patří komikovi Jonathanu Powleymu, který ho koupil před rokem, vybavil postelí a začal nabízet prostřednictvím jistého ubytovacího serveru.

Nové taxíky bez řidiče. Volvo a Uber budou společně vyvíjet samořídící auta

Powley tento taxík, který je spíše dodávkou, koupil od ženy, která ho pronajímala filmovým studiím jako rekvizitu. Nedostávala ale příliš mnoho nabídek, a tak se Powley rozhodl zkusit štěstí. „Pomyslel jsem si: ‚Co by mohlo být zajímavějšího, než žít v taxíku?“ říká 36letý umělec.

Jeho obytný taxík má ovšem i své mouchy. Hostům nabízí jen jednu ložnici s „nejkrásnějším výhledem na panorama Manhattanu“, ale už ne například koupelnu, toaletu či wi-fi připojení.

„Postel byla čistá,“ zhodnotil zážitek jeden z nocujících párů, „ale zbytek taxíku vypadal hodně staře a trochu špinavě.“ Powley vzpomíná na muže, který si taxík pronajal na dva týdny a přespával v něm i se svou snoubenkou. „Ptal jsem se ho: ‚Vy už jste tohle někdy dělal? Bydlet dvě neděle v taxíku je docela dlouho.‘ A on na to: ‚My jsme zvyklí, my žijeme v dodávce‘.“

Autor: