4. ledna 2010 8:11, aktualizováno  9:04 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Neznámý Uruguayec dobyl Hollywood s pomocí YouTube

Pětiminutový snímek Záchvat paniky! (Ataque de Pánico!) udělal přes noc z neznámého uruguayského reklamního pracovníka Frederica Alvaréze hvězdu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pětiminutový snímek Záchvat paniky! (Ataque de Pánico!) udělal přes noc z neznámého uruguayského reklamního pracovníka Frederica Alvaréze hvězdu | foto: Lidovky.cz

MONTEVIDEO Pětiminutový snímek Záchvat paniky! (Ataque de Pánico!) udělal přes noc z neznámého uruguayského reklamního pracovníka Frederica Alvaréze hvězdu. Amatérský spot za 300 dolarů mu otevřel dveře do Hollywoodu a přinesl smlouvu na celovečerní film za 30 milionů dolarů.

Splněný "americký sen". Frederico Alvaréz donedávna pracoval v reklamní agentuře v Montevideu. Nyní jeho krátký akční sci-fi snímek viděly na serveru YouTube stovky tisíc lidí a do Hollywoodu má dveře otevřené.

"Video jsem vyvěsil na YouTube ve čtvrtek a do pondělí jsem měl emailovou schránku plnou různých nabídek," vypráví Alvaréz svůj neuvěřitelný příběh. "Sám tomu nemohu ještě uvěřit," dodává.

Tři dny po zveřejnění na webu podepsal Alvaréz smlouvu na celovečerní sci-fi s rozpočtem 30 milionů dolarů. Nadějného režiséra se ujal Sam Raimi (Stáhni mě do pekla, Smrtelné zlo), který s podobnými filmy také začínal.

Lidovky.cz