14. září 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Muž se pokusil přeletět oceán v koši neseném balónky. Neúspěšně

Americkému vzduchoplavci Jonathanu Trappeovi se nepodařilo přeletět Atlantský oceán v nezvyklém dopravním prostředku - koši, který nesly stovky balónů naplněných héliem.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americkému vzduchoplavci Jonathanu Trappeovi se nepodařilo přeletět Atlantský oceán v nezvyklém dopravním prostředku - koši, který nesly stovky balónů naplněných héliem. | foto: ČTK

WASHINGTON Americkému vzduchoplavci Jonathanu Trappeovi se nepodařilo přeletět Atlantský oceán v nezvyklém dopravním prostředku - koši, který nesly stovky balónů naplněných héliem. Místo do Francie se dostal jen na Nový Foundland v Kanadě, kde ve čtvrtek večer podle agentury AFP nouzově přistál.

"Tohle nevypadá jako Francie," uvedl Trappe na svém facebookovém profilu po přistání. Podle kanadské policie Trappe hlásil, že má potíže při ovládání balónů, a proto se ve čtvrtek večer rozhodl let ukončit. Přistál bez potíží a nepotřeboval lékařskou pomoc.

Devětatřicetiletý Jonathan Trappe odstartoval nedlouho před tím z Caribou v americkém státě Maine. Cesta v koši, který neslo na 370 barevných balónů plněných héliem, měla trvat tři až šest dní - podle směru a síly větrů.

Trappe už stejným způsobem přeletěl Lamanšský průliv a Alpy. "Atlantik už byl překonán mnohokrát, ale ještě nikdy tímto způsobem," napsal Trappe na Facebooku ještě před startem.

Lidovky.cz, ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz