Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nikdo neumí oslavit Silvestra jako Češi. Nedodržují pravidla, bavil Colbert v CBS

Magazín

  6:01
WASHINGTON - Česká republika se ve Spojených státech stala středem pozornosti. Byť jen na malý okamžik. Populární komik Stephen Colbert totiž ve svém pořadu Late Night Show divákům popsal, jak se v Praze „bál o Silvestru o své zdraví“. Oslava konce roku na Staroměstském náměstí se mu totiž nezdála příliš bezpečná.

Show byla inspirována rovněž díly Karla Hynka Máchy a Antonína Dvořáka. Hudební doprovod i úvodní mluvené slovo vysílala některá rádia. foto: ČTK

„Nikdo neumí oslavit Silvestra tak jako Češi. V ulicích se žádná pravidla moc nedodržují – lidé na veřejnosti pijí alkohol nebo hází rachejtle do obličejů ostatních,“ popsal v úvodu prvního letošního vydání oblíbené relace svůj zážitek z české metropole Colbert, zatímco publikum se při jeho historce hlasitě smálo.

Americký komik následně divákům pustil krátké video, na němž byl bylo vidět, jak krátce po půlnoci z davu poblíž pražského Orloje vylétává zábavná pyrotechnika, což americké obecenstvo rovněž velmi dobře pobavilo.

Moderátor a komik Stephen Colbert

Moderátor a komik Stephen Colbert

„Povím vám, měl jsem obavy o své bezpečí. Ale byl to úžasný Silvestr – je to přece skvělé zůstat na živu,“ glosoval své zážitky ze středu Evropy vysmátý Colbert.

Pořad Late Night Show, který vysílá televize CBS, patří mezi nejoblíbenější americké televizní relace. Komik Stephen Colbert se jejího uvádění ujal vloni v září, kdy vystřídal Davida Lettermana. Colbert v minulosti působil jako herec nebo moderátor jiných zábavných pořadů.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...