6. ledna 2016 6:01 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nikdo neumí oslavit Silvestra jako Češi. Nedodržují pravidla, bavil Colbert v CBS

Show byla inspirována rovněž díly Karla Hynka Máchy a Antonína Dvořáka. Hudební... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Show byla inspirována rovněž díly Karla Hynka Máchy a Antonína Dvořáka. Hudební... | foto: ČTK

WASHINGTON Česká republika se ve Spojených státech stala středem pozornosti. Byť jen na malý okamžik. Populární komik Stephen Colbert totiž ve svém pořadu Late Night Show divákům popsal, jak se v Praze „bál o Silvestru o své zdraví“. Oslava konce roku na Staroměstském náměstí se mu totiž nezdála příliš bezpečná.

„Nikdo neumí oslavit Silvestra tak jako Češi. V ulicích se žádná pravidla moc nedodržují – lidé na veřejnosti pijí alkohol nebo hází rachejtle do obličejů ostatních,“ popsal v úvodu prvního letošního vydání oblíbené relace svůj zážitek z české metropole Colbert, zatímco publikum se při jeho historce hlasitě smálo.

Americký komik následně divákům pustil krátké video, na němž byl bylo vidět, jak krátce po půlnoci z davu poblíž pražského Orloje vylétává zábavná pyrotechnika, což americké obecenstvo rovněž velmi dobře pobavilo.

Moderátor a komik Stephen Colbert

Moderátor a komik Stephen Colbert

„Povím vám, měl jsem obavy o své bezpečí. Ale byl to úžasný Silvestr – je to přece skvělé zůstat na živu,“ glosoval své zážitky ze středu Evropy vysmátý Colbert.

Pořad Late Night Show, který vysílá televize CBS, patří mezi nejoblíbenější americké televizní relace. Komik Stephen Colbert se jejího uvádění ujal vloni v září, kdy vystřídal Davida Lettermana. Colbert v minulosti působil jako herec nebo moderátor jiných zábavných pořadů.

Lidovky.cz, svaJiří Svatoš