Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nová literární soutěž pro děti. Nejlepší dílo pomůže vybrat Nesvadbová

Magazín

  21:12
PRAHA - Děti méně čtou, zhoršuje se jejich komunikační schopnost, jsou ovlivňovány televizní, počítačovou mluvou a jazykem komunikace krátkých zpráv SMS. Na tyto negativní dopady moderních technologií upozorňuje řada vědeckých studií, například epidemiologický výzkum brněnské Masarykovy univerzity.
Děti s knihami - ilustrační foto.

Děti s knihami - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Od nové literární soutěže, kterou vyhlásila Vojenská zdravotní pojišťovna ČR si její tvůrci slibují, že pomůže dětem a dospívající mládeži zlepšit jejich jazykové vyjadřování.

"Výsledky výzkumů jsou burcující. Zvolili jsme v soutěži téma zdraví, protože se blíží prázdniny a děti jsou v tomto období ve větším nebezpečí než během školního roku. Rádi bychom, aby se zamyslely, jak je pro ně zdraví důležité a zároveň se pokusily své myšlenky vyjádřit tvůrčím způsobem," říká Stanislava Jelenová, tisková mluvčí pojišťovny.

Do soutěže se mohou přihlásit žáci od 6 do 15 let – soutěž je rozdělena do dvou kategorií podle věku soutěžících. Každý žák zároveň soutěží za svoji školu, kterou navštěvuje. Vedle individuální kategorie budou oceněny i školy, které do soutěže vyšlou největší počet žáků. Soutěž se koná až do konce června, vítězové budou vyhlášeni před začátkem nového školního roku. O vítězi bude rozhodovat odborná porota, jejíž předsedkyní se stala spisovatelka Barbara Nesvadbová: "Těším se na všechno, co děti vytvoří. Děti jsou inspirativní a upřímné, neskrývají svoje strachy, zklamání , radost či lásku."

Informace o soutěži lze najít na stránkách: http://www.zdraviaja.cz/

Autor:

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat