10. května 2012 12:20 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Novinka v zoo: důchodci za korunu každé první pondělí

Návštěvníci pražské zoo - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Návštěvníci pražské zoo - ilustrační foto. | foto: ČTK

Pražská zoologická zahrada v minulých dnech výrazně zvýšila vstupné, odliv návštěvníků zatím podle ředitele Miroslav Bobka nepocítila. Přesto se management po kritice rozhodl pro jeden vstřícný krok. Týká se důchodců, kteří se do zoo dostanou za korunu, a to každé první pondělí v měsíci.

"Samozřejmě nás mrzí, že pro někoho by se návštěva Zoo Praha mohla stát nedostupnou. Z tohoto důvodu máme Happy Mondays, kdy vybrané skupiny návštěvníků mají vstup za korunu," řekl Bobek v on-line rozhovoru pro server Lidovky.cz.

Zvýšení vstupného vyčítá zoo mnoho návštěvníků. Zejména cena lístku pro děti jim přijde neadekvátní. "Vstupné pro děti je u nás tradičně nastaveno v poněkud nepříznivějším poměru, který jsme zachovali," vysvětlil ředitel zoologické zahrady Bobek. Pro návštěvníky má ale útěchu: "Například 1. června budou mít vstup za korunu všechny děti," říká. A představuje i novinku: "Od června budou mít letos každé první pondělí v měsíci vstup za korunu i důchodci."

ČTĚTE ON-LINE ROZHOVOR

Zoo zdražila, ale pondělky za korunu budou, řekl v on-line rozhovoru ředitel zoo Miroslav Bobek. Jeho odpovědi si přečtěte ZDE.


Lidé se také často rozčilují, že zoo bere rodinu pouze jako dva dospělé a dvě děti. Podle Bobka však zoo rozhodně nechce znevýhodňovat početnější rodiny, proto nabízí řešení: "V rámci změny vstupného jsme udělali to, že další děti mají k rodinnému vstupnému lístek se slevou. De facto tedy nynější rodinné vstupné nediskriminuje rodiny s více dětmi," říká.

Zvýšení ceny vstupenky pro psa z původních dvaceti korun na sto, bylo podle vedení zoo záměrné: "Nám se naše enormně nízké vstupné nevyplatilo, protože psů už bylo v zoo přespříliš a docházelo k mnoha incidentům. Bohužel," vysvětlil Bobek.

Nové ceny vstupenek
ceny do dubna 2012od května 2012
dospělý/den150200
dospělý/rok500 (neomezeně)700 (12 vstupů)
děti od 3 do 15 let/den100150
děti od 3 do 15 let/rok300 (neomezeně)450 (12 vstupů)
rodina (2 dospělí + 2 děti)/den 450 600
rodina (2 dospělí + 2 děti)/rok1200 (neomezeně) 1800 (48 vstupů)
psi/den20100
student/den 100150
student/rok300450 (12 vstupů)
držitelé průkazek ZTP a ZTP/P100150
důchodce1 (s opencard nebo nad 70 let věku)150 (pro všechny důchodce)

ČTĚTE VÍCE:


A co návštěvníky zoo za vyšší vstupné čeká? "Před týdnem jsme otevřeli zrekonstruovaný 'šelminec', dokončení se blíží ohromný areál, který zahrnuje prostory nejen pro slony, ale také pro hrochy, kteří budou vidět i pod vodou, a pro antilopy. Po desítkách let se otevře Zakázanka, rekontruujeme Sklenářku, co nevidět se začne stavět 'velemlokárium'," vyjmenovává novinky ředitel zoo a zároveň připomíná, že ve středu z Rotterdamu přicestovaly dvě slonice Donna s Tonyou. "Poprvé v historii máme šanci vybudovat plnohodnotnou chovnou skupinu," uzavírá.

gluGabriela Kolinová (Lukáčová)

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?