Neděle 25. září 2022, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nudisté ve francouzském Cannes mají zákaz, pobuřují smetánku

Magazín

  18:36
PAŘÍŽ - Jihofrancouzské město Cannes, každoroční dějiště známého mezinárodního filmového festivalu, zakázalo nudistům opalovat se na veřejné pláži Palm Beach. Ta totiž leží naproti místnímu jachtařskému klubu, který navštěvuje místní smetánka, kterou pohled na vystavená nahá těla již dlouhodobě pohoršoval. Opatření potvrdila místní radnice.

Četníci ze Saint-Tropez pozorují nudisty na pláži. foto: Reprofoto

Zákaz naturistických radovánek platí pro všechny pláže v katastru města kromě výběžku ostrova Sainte-Marguerite, který již není tolik na očích. Kdo by přesto nařízení porušil, může dostat od policie blokovou pokutu od 11 do 33 eur (286 až 860 korun). V případě opakovaného přestupku, který by se mohl rozšířit o narušování veřejného pořádku, by pak soud mohl uložit až roční vězení a pokutu 15 tisíc eur (390 tisíc korun).

Zatím není jisté, jak bude tamní policie nudisty nahánět. Možná si vezmou příklad z týmu četníků ze Saint-Tropez pod vedením Louis de Funése.

"Nemám nic proti naturistům. Ale tady na očím všem to není decentní. Když si sem děti jdou zkoumat poryvy větru, první, co vidí, jsou holé zadky," řekl regionálnímu listu Nice-Matin předseda jachtklubu Jean-Claude Montesinos.

Francie, viděná i přes známou scénku z filmu Četník ze Saint Tropez, kde jsou nudisté pronásledováni policejní hlídkou, by mohla vypadat jako země, kde se nahotě na plážích nedaří. Země galského kohouta je ale ve skutečnosti nejvýznamnější destinací naturistů před Španělskem a Chorvatskem.

K dispozici jim je v zemi 21 tisíc kempů a 10 tisíc ubytovacích zařízení s vyhrazenými plážemi. Nejvíce míst mají k dispozici v Akvitánii jižně od Bordeaux na břehu Atlantického oceánu a v oblasti Languedoku-Roussillonu západně od ústí řeky Rhôny. Naopak minimum možností mají na francouzské Rivieře východně od Rhôny, tedy kde leží i Cannes a Saint Tropez.

Autor:

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Zesnulá královna bude i za stovky let vypadat jako živá, říká balzamovač

Premium Trvající pieta ve Velké Británii za zesnulou královnu Alžbětu II. a vystavení rakve vyvolává mimo jiné řadu otázek...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat