Pátek 7. srpna 2020svátek má Lada 29 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nudisté ve francouzském Cannes mají zákaz, pobuřují smetánku

Četníci ze Saint-Tropez pozorují nudisty na pláži. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Četníci ze Saint-Tropez pozorují nudisty na pláži. | foto: Reprofoto

PAŘÍŽ Jihofrancouzské město Cannes, každoroční dějiště známého mezinárodního filmového festivalu, zakázalo nudistům opalovat se na veřejné pláži Palm Beach. Ta totiž leží naproti místnímu jachtařskému klubu, který navštěvuje místní smetánka, kterou pohled na vystavená nahá těla již dlouhodobě pohoršoval. Opatření potvrdila místní radnice.

Zákaz naturistických radovánek platí pro všechny pláže v katastru města kromě výběžku ostrova Sainte-Marguerite, který již není tolik na očích. Kdo by přesto nařízení porušil, může dostat od policie blokovou pokutu od 11 do 33 eur (286 až 860 korun). V případě opakovaného přestupku, který by se mohl rozšířit o narušování veřejného pořádku, by pak soud mohl uložit až roční vězení a pokutu 15 tisíc eur (390 tisíc korun).

Zatím není jisté, jak bude tamní policie nudisty nahánět. Možná si vezmou příklad z týmu četníků ze Saint-Tropez pod vedením Louis de Funése.

"Nemám nic proti naturistům. Ale tady na očím všem to není decentní. Když si sem děti jdou zkoumat poryvy větru, první, co vidí, jsou holé zadky," řekl regionálnímu listu Nice-Matin předseda jachtklubu Jean-Claude Montesinos.

Francie, viděná i přes známou scénku z filmu Četník ze Saint Tropez, kde jsou nudisté pronásledováni policejní hlídkou, by mohla vypadat jako země, kde se nahotě na plážích nedaří. Země galského kohouta je ale ve skutečnosti nejvýznamnější destinací naturistů před Španělskem a Chorvatskem.

K dispozici jim je v zemi 21 tisíc kempů a 10 tisíc ubytovacích zařízení s vyhrazenými plážemi. Nejvíce míst mají k dispozici v Akvitánii jižně od Bordeaux na břehu Atlantického oceánu a v oblasti Languedoku-Roussillonu západně od ústí řeky Rhôny. Naopak minimum možností mají na francouzské Rivieře východně od Rhôny, tedy kde leží i Cannes a Saint Tropez.

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Smečka vlčích mláďat v Javorníkách (7. 8. 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!