Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

O miliardový jackpot se podělí tři výherci

Magazín

  11:11
STUTTGART - O rekordní jackpot v německé loterii Lotto se podělí tři šťastlivci. Podle mluvčího loterijní společnosti získá každý z výherců 15,1 milionu eur (396 milionů korun). Jackpot totiž kvůli enormnímu zájmu hráčů nakonec přerostl přes 45 milionů eur (téměř 1,2 miliardy korun).
Sázkový tiket. Ilustrační foto

Sázkový tiket. Ilustrační foto foto: ČTK

Původně měl být 43 milionů eur (přes 1,1 miliardy korun).

Ve středu večer byla vylosována čísla 9, 10, 24, 28, 39, 42 a superčíslo 3. Již krátce po tahu bylo známo, že toto šestičíslí má na svém tiketu nejméně jeden člověk. Tento výherce, pocházející ze spolkové země Dolní Sasko, je držitelem takzvané systémové sázenky v hodnotě 6009 eur (asi 157.000 Kč). Čtyřiadvacet těchto tiketů, na nichž je zaškrtnuto 16 čísel, mezi své čtenáře rozdělil německý bulvární deník Bild, který o tomto výherci
informoval.

K němu se dnes podle mluvčího společnosti Deutscher Lotto-und Totoblock Klause Sattlera připojili další dva šťastlivci. Jeden si vsadil ve Šlesvicku-Holštýnsku přes internet, druhý v Durynsku. Celkem tak už letos tato loterie udělala euromilionáře ze 77 lidí.

Zda jsou všichni tři výherci Němci, společnost nesdělila. Sázková horečka, která v posledních týdnech Německo zasáhla, totiž přilákala i tisíce obyvatel sousedního Rakouska, Dánska, Francie, Polska nebo Česka, kteří jezdili do Německa zkoušet své štěstí. Šance, že výhercem bude některý z majitelů 20 milionů vsazených tiketů, byla ale jen jedna ku 140 milionům.

Vedle vítězné trojice, která správně vyplnila všech šest čísel i superčíslo, se na výhru 263.000 eur (zhruba 6,9 milionu korun) může těšit dalších 21 osob, které tipovaly správně prvních šest tažených čísel.

Dosud rekordní sumu 37,7 milionu eur vyhrál v německém Lottu loni v říjnu jedenačtyřicetiletý ošetřovatel ze Severního Porýní-Vestfálska, který vyplnil šest políček za 9,5 eura.

Světově rekordní částku 365 milionů dolarů (8,1 miliardy korun) vyhrálo letos v únoru osm dělníků masokombinátu v americkém Lincolnu ve hře Powerball. V Česku se o nejvyšší jackpot podělili v dubnu 2002 dva sázející - každému připadlo více než 74 milionů korun.
Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...