22. listopadu 2008 13:44 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

„O peníze nikdy nešlo“

Madonna a Guy Ritchie donedávna působili jako šťastný pár. Nyní se rozhodli své osmileté manželství ukončit.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Madonna a Guy Ritchie donedávna působili jako šťastný pár. Nyní se rozhodli své osmileté manželství ukončit. | foto: ČTK

LONDÝN Soud v Londýně včera po osmi letech manželství rozvedl slavný pár - americkou popovou zpěvačku Madonnu a britského filmového režiséra Guye Ritchieho. Oznámila to britská televize Sky News. Podle ní požádala Madonna o rozvod kvůli Ritchieho „neuvážlivému jednání“.

Britský tisk uvedl, že padesátiletá Madonna a o deset let mladší Ritchie se rozváděli v rámci zrychlené procedury. Znamená to, že se dohodli na rozdělení majetku i na péči o své dvě děti.

Zpěvačka má s Ritchiem osmiletého syna Rocca a z předchozího vztahu s osobním trenérem Carlosem Leonem dvanáctiletou dceru Lourdes. V květnu povolil soud v Malawi Madonně plnou adopci tříletého malawiského chlapce Davida Bandy, kterého měla s Ritchiem už delší dobu v péči.

Oba chlapci budou žít střídavě s matkou v Americe a s otcem v Británii. Dcera Lourdes bude s Madonnou v New Yorku.

Podle britských médií si zpěvačka podrží svůj majetek, jehož výše se odhaduje na tři sta milionů liber (přes devět miliard korun). Ritchie, jehož majetek podle odhadů činí na třicet milionů liber, od Madonny prý žádné peníze nechtěl.

„Už se to táhlo moc dlouho. Nikdy nešlo o peníze,“ řekl režisér deníku Daily Mirror. Madonna mu údajně nabídla deset milionů liber, ale Ritchie to prý odmítl.

Domy prodají, peníze rozdělí
Daily Mirror napsal, že čtyři domy, které dosavadní manželé vlastní v londýnském Marylebone, budou prodány a o peníze se oba rozdělí. Ritchie si prý nechá venkovské sídlo Ashcombe House v hrabství Wiltshire a hospodu Punchbowl, kterou koupili v londýnském Mayfairu. Madonně zůstane dům v Beverly Hills a dva newyorské byty, uvedl deník.

Madonna a Ritchie se vzali v prosinci roku 2000 na skotském zámku Skibo po dvouleté známosti. V médiích se již delší dobu objevovaly zprávy o jejich sporech a údajném románku Madonny s americkým baseballistou Alexem Rodriguezem. Britské bulváry se také předháněly ve zprávách o tom, že Ritchiemu vadí Madonnina posedlost prací a cvičením, zatímco jí se nezdálo, že Ritchie vysedává s kamarády u piva.
ČTK, maj

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz