28. dubna 2009 12:22 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Obamův Air Force One vyděsil Manhattan

Letadlo amerického prezidenta přelétá v blízkosti manhattanských mrakodrapů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo amerického prezidenta přelétá v blízkosti manhattanských mrakodrapů. |

NEW YORK Vzpomínky na 11. září 2001 se musely vybavit některým obyvatelům a návštěvníkům newyorského Manhattanu, kteří zahlédli dopravní letadlo kroužící nebezpečně blízko zdejších mrakodrapů. Stroj, který je v pondělí vyděsil tak, že někteří v panice opouštěli budovy, byl ale slavný prezidentský Boeing 747, který doprovázely dvě stíhačky.

Mnoho zaměstnanců firem, které mají ve výškových budovách kanceláře, začali okamžitě volat na tísňové linky. Newyorský obchodník John Leitner potvrdil, že zhruba u tisícovky lidí propukla totální panika. Lidé podle něj vybíhali z budov, nad kterými Air Force One kroužil. Leitner tvrdil, že zřejmě nikdo nebyl o letu informován.

Obamův Air Force One kroužil nad New Yorkem


Důvodem těsného průletu stroje bylo pořízení propagačních fotografií pro americké ministerstvo obrany. Letoun kroužil kolem sochy Svobody, poté se vydal směrem k místu, kde stálo Světové obchodní centrum, které se stalo terčem útoku teroristů. Tehdy na místě zahynulo na 3000 osob. "Byl to strašidelný pohled především pro nás, kteří jsme zažili právě 11. září," řekla k události personální asistentka deníku The Wall Street Journal Kathleen Seagriffová.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz