Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Obraz, kde je zobrazen jako Zeus, si Rittig nepověsil. Chtějí ho galerie

Magazín

  12:43
PRAHA - Šéf Státního pozemkového úřadu Petr Šťovíček ho daroval politickému podnikateli Ivo Rittigovi a musel skončit. O obraz, na němž je lobbista stylizován jako bůh Zeus je zájem. Serveru Lidovky.cz to řekl sám Rittig. Dílo si prý doma nepověsil, kvůli zájmu však zvažuje, že ho věnuje nějaké galerii.

Ředitel Státního pozemkového úřadu Petr Šťovíček daroval podle televize Nova podnikateli Ivo Rittigovi obraz, který ho zpodobňuje jako boha Dia. foto: TN.czReprofoto

Poprask kolem dříve vysoce postaveného úředníka spustily fotografie z oslavy narozenin kontroverzního podnikatele, aktuálně obviněného z praní špinavých peněz a úniku tajných informací. Šťovíček na nich Rittiga obdaroval obrazem, na kterém je Rittig zpodobněn jako řecký bůh Zeus. 

Krátce na to ho ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) vyhodil. Nepřijal totiž vysvětlení podřízeného, že pozvání od někoho jako Rittig se nedalo odmítnout. 

ČTĚTE TAKÉ:

Obraz navíc honosné sídlo na pražských Vinohradech, kde Rittig žije "nezdobí".  "Za prvé mi připadá divné koukat se sám na sebe na zdi. Za druhé o interiéru rozhoduje moje paní a ta má vyhraněný vkus, takže všechny moje obrazy jsou schované," řekl Rittig serveru Lidovky.cz.

Díky mediální pozornosti je však navíc podle Rittiga o dílo zájem. "Chodí mi nabídky, možná ho věnuji nějaké galerii," plánuje. Obraz přitom nemá žádnou uměleckou hodnotu, Šťovíček uvedl, že podobných daroval různým osobám hned několik. Motiv obrazu navíc nevymyslel on, ale malíř.

Autor:

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat