Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

OBRAZEM: Statisíce homosexuálů pochodovaly Berlínem

Magazín

  17:18
BERLÍN - Na 600.000 lidí se zúčastnilo tradičního berlínského pochodu homosexuálů a leseb za toleranci Christopher Street Day. Pochod se letos v Berlíně koná už poodvaatřicáté, a to pod heslem: Normální je jiné.

Christopher Street Day v Berlíně foto: Reuters

Ulicemi německé metropole v jeho rámci pochodovali příslušníci sexuálních menšin v pestrých a nápaditých převlecích, někteří z nich jeli na vyzdobených vozech a dodávkách, kterých bylo v průvodu na pět desítek.

Účastníci se podle agentury DPA také inspirovali aktuálním fotbalovým mistrovstvím světa v Jihoafrické republice. Například na alegorickém voze Německého fotbalového svazu ukazovaly lesbické fanynky přihlížejícím růžovou kartu.

Christopher Street Day v Berlíně"Stále existuje každodenní diskriminace a útoky na homosexuály," řekl agentuře DPA berlínský primátor Klaus Wowereit, který se sám hlásí k menšinové sexuální orientaci. "A dokud to tak bude, musíme stále bojovat za rovnoprávnost" dodal.

Podle DPA byl před týdnem v berlínské čtvrti Treptow napadeni dva homosexuálové nožem a těžce zraněni.

Pochod upomíná na rok 1969, kdy se američtí homosexuálové v newyorské Christopherově ulici vzepřeli policejním raziím. V berlínské metropoli se odehrává tradičně, v minulosti ale pochodoval po nákupní třídě Kurfürstendamm, letos poprvé se závěrečné shromáždění konalo u Braniborské brány nedaleko kancléřství a německého Spolkového sněmu.

Autoři: ,

Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář
Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář

Každý rok si lámeme hlavu s tím, co koupit našim blízkým k Vánocům. Kosmetika, láhev nebo svíčka jsou sice dárky, které neurazí, ale rozhodně...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat