Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

OBRAZEM: V Českém ráji se strhla bitva

Magazín

  14:27
KARLOVICE/PRAHA - Čtyři desítky bojovníků v Karlovicích v Českém ráji svedly rajčatovou bitvu. Pořadatelé z areálu Šťastná země pro ně připravili asi 11,5 tuny těchto rudých plodů, řekl programový manažer areálu Erik Černý.

Rajčatová bitva foto: ČTK

Rajčatová bitva bývá ve Šťastné zemi v létě jednou z nejvyhledávanějších atrakcí, letos se však na nižší návštěvnosti trochu podepsalo nepříliš letní počasí.

Kromě rajčatové bitvy účastníky čekaly i další soutěže, na něž pro ně pořadatelé připravili tunu rajského protlaku. Změřili své síly například v zápasech v kečupu nebo hodu rajčetem na cíl.

Rajčatová bitva

Počasí však bylo letos k organizátorům přívětivější než vloni, kdy museli bitvu kvůli silnému dešti posunout na další den a následně úplně zrušit.

Ve Šťastné zemi už minulý víkend odstartovaly oblíbené Slavnosti slámy a její návštěvníci tak mohou obdivovat i slaměný hrad a řadu dalších několik rozměrných slaměných skulptur a soch.

Rajčatová bitva

Přírodní areál v Karlovicích - Radvánovicích je určen především dětem, na které v něm čekají desítky atrakcí, například dřevený hrad, houpačky, klouzačky a prolézačky.

V parku je také dětská trpasličí vesnička, dřevěné domky pro dětské hry či písková rýžoviště. Asi sedmihektarový areál vznikl před osmi lety, za rok ho navštíví až 65 tisíc lidí.

Rajčatová bitva

Autoři: ,

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat