Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Obří králík Benny usiluje o titul největšího králíka na světě

Magazín

  13:39
Králík velikosti psa Benny soupeří o titul nejdelšího králíka na světě. Ten doposud držel Amy, který měřil 81,5 cm. Loni v květnu však zemřel. Benny, když natáhne nohy, měří celé čtyři stopy, což je asi 122 cm.

Majitelka obřího králíka Bennyho říká, že sní každý den 60 liber (přibližně 27 kilo) zeleniny. foto: Reprofoto

Králíka pořídil Martin Heather své ženě Sharon jako dárek k narozeninám. "V obchodě mi řekli, že nemá rád lidi, ale když jsem se k němu přiblížil, hned se přitulil," vzpomíná pan Heather.

"S manželkou si kupujeme vždy netradiční dárky. Nikdy jsem neviděl tak velkého králíka, ale Sharon si ho hned zamilovala, " říká. Od té doby s manželi žije v jednom domě. Králík Benny je prý zcela vycvičený a nejvíc zbožňuje povalování na sedačce. Je prý úplně jako pes. V rodinném domě v Eynsham in Oxfordshire má dokonce speciální dvířka pro psy, aby mohl kdykoliv ven.

Králík Benny z rodu Flemish Giant usiluje o titul největšího králíka.

Manželé mají další králíky, avšak Benny je opravdu výjimečný. "Benny občas chodí ven za ostatními králíky, ale nejradši je stejně s námi a se psem na sedačce," říká jeho majitelka Sharon Heatherová. "Občas se mi spletou, jsou podobně velcí," dodává.

Jestli se však Benny dostane do Guinessovy knihy rekordů není jasné. Měření zvířat zastavila organizace poté, co majitelé začali své mazlíčky překrmovat. "Nejdelší králík se v současné době hledá, máme několik kandidátů," řekla mluvčí Amarillis Espinoza.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!