18. června 2009 10:23 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Ochránci zvířat se zlobí: Proč Obama zabíjel mouchu?!

Americký prezident Barack Obama. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký prezident Barack Obama. | foto: AFP

VIDEO Hned poté, co americký prezident Barack Obama zabil mouchu při rozhovoru pro BBC, se ozvali ochránci zvířat. Podle nich měl k mouše zaujmout humánnější postoj.

Mezinárodní organizace Lidé pro etické zacházení se zvířaty (PETA) tak reagovala na úterní příhodu, kdy Obama mouchu nejprve vyzval, aby "vypadla", a poté ji přesnou ranou zabil.

<

Mluvčí organizace Bruce Friedrich v souvislosti s touto událostí upozornil, že bychom měli mít soucit i s těmi nejpodivnějšími, nejmenšími a nejméně sympatickými tvory. PETA navíc Obamovi poslala "humánní chytač hmyzu" Katcha Bug, s nímž je možné mouchu doma chytit a živou venku vypustit.

Friedrich ale zároveň ocenil, že prezident během svého působení v Senátu hlasoval ve prospěch práv zvířat a otevřeně odsuzoval jejich týrání. Mluvčí Bílého domu se k výzvě ochránců zvířat odmítl vyjádřit. PETA je mezinárodní organizací bránící práva zvířat, která v USA působí od roku 1980. Vede rovněž reklamní kampaň v Evropě, USA, Kanadě a Japonsku proti nošení kožešin.

Lidovky.cz, ČTK

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.