Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Olomoucký ekojarmark: bioodpad i obnošené šaty

Bleší trh  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bleší trh | foto: Shutterstock

OLOMOUC Nejlépe s bioodpadem, pet lahví a starými módními doplňky k ošacení by měli v neděli vyrazit návštěvníci na tradiční ekojarmark v centru Olomouce. U zhruba 150 stánků budou moci vybírat z výrobků lidových řemeslníků, ale dostane se i na informace o životním prostředí.

Zájemci si mohou vyrobit figurku z bioodpadu či sledovat "módní" přehlídku přinesených starých šatů, sdělil organizátor Michal Bartoš.

"Lidé se budou moci občerstvit drinky připravenými z kvalitní pitné vody z pramenů Litovelského Pomoraví, půjčit si kola v improvizované půjčovně, projet se na elektrokolech, dozvědět se hravou formou o lesích v regionu či problematice odpadů," nastínil Bartoš.

Zažít město jinak. Jindy rušné dopravní tepny zaplnili cyklisté

Prvomájový den obohatí také bohatý hudební program. Na hlavním pódiu vystoupí Blue Effect, Luboš Pospíšil a 5P, Žamboši, Jarret a na závěr Zdeněk Bína Acoustic Project. Na hlavním pódiu také budou slavnostně předány certifikáty značky Haná - regionální produkt výrobcům, kteří nabízejí tradiční kvalitní výrobky ohleduplné k životnímu prostředí.

Biofigurky z odpadu
Program v centrálním stanu centra Sluňákov bude letos zasvěcen společným projektům a kampaním na třídění odpadů. Z přineseného bioodpadu budou moci rodiče s dětmi vyrábět figurky, inspirací jim může být výstava Kuky se vrací ve Vlastivědném muzeu Olomouc. Třídění plastů bude možno podpořit uměleckou tvorbou ve stylu pet-art z přinesených plastových lahví.

Ekojarmarkem vyvrcholí program letošního 21. ročníku festivalu Ekologické dny Olomouc. Ten nabídl zájemcům řadu besed či vycházky na zajímavá přírodní místa regionu. Festival pořádá Sluňákov, centrum ekologických aktivit města Olomouc. Ekojarmark v posledních letech navštěvují tisíce lidí.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!