Úterý 17. května 2022, svátek má Aneta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Olomoucký ekojarmark: bioodpad i obnošené šaty

Magazín

  7:00
OLOMOUC - Nejlépe s bioodpadem, pet lahví a starými módními doplňky k ošacení by měli v neděli vyrazit návštěvníci na tradiční ekojarmark v centru Olomouce. U zhruba 150 stánků budou moci vybírat z výrobků lidových řemeslníků, ale dostane se i na informace o životním prostředí.

Bleší trh foto: Shutterstock

Zájemci si mohou vyrobit figurku z bioodpadu či sledovat "módní" přehlídku přinesených starých šatů, sdělil organizátor Michal Bartoš.

"Lidé se budou moci občerstvit drinky připravenými z kvalitní pitné vody z pramenů Litovelského Pomoraví, půjčit si kola v improvizované půjčovně, projet se na elektrokolech, dozvědět se hravou formou o lesích v regionu či problematice odpadů," nastínil Bartoš.

Zažít město jinak. Jindy rušné dopravní tepny zaplnili cyklisté

Prvomájový den obohatí také bohatý hudební program. Na hlavním pódiu vystoupí Blue Effect, Luboš Pospíšil a 5P, Žamboši, Jarret a na závěr Zdeněk Bína Acoustic Project. Na hlavním pódiu také budou slavnostně předány certifikáty značky Haná - regionální produkt výrobcům, kteří nabízejí tradiční kvalitní výrobky ohleduplné k životnímu prostředí.

Biofigurky z odpadu
Program v centrálním stanu centra Sluňákov bude letos zasvěcen společným projektům a kampaním na třídění odpadů. Z přineseného bioodpadu budou moci rodiče s dětmi vyrábět figurky, inspirací jim může být výstava Kuky se vrací ve Vlastivědném muzeu Olomouc. Třídění plastů bude možno podpořit uměleckou tvorbou ve stylu pet-art z přinesených plastových lahví.

Ekojarmarkem vyvrcholí program letošního 21. ročníku festivalu Ekologické dny Olomouc. Ten nabídl zájemcům řadu besed či vycházky na zajímavá přírodní místa regionu. Festival pořádá Sluňákov, centrum ekologických aktivit města Olomouc. Ekojarmark v posledních letech navštěvují tisíce lidí.

Autoři: ,

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Nohy v teple a suché prádlo: Otestujte s námi odolný sušák od Viledy
Nohy v teple a suché prádlo: Otestujte s námi odolný sušák od Viledy

Nemáte doma sušičku a trápíte se po každém praní se svým starým sušákem? Získejte jeden od Viledy. Právě na něm snadno usušíte ložní prádlo i...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat