Pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Onassisův ostrov koupila dcera ruského boháče

Magazín

  7:00
MOSKVA - Dcera ruského miliardáře Dmitrije Rybolovleva si koupila řecký ostrov Skorpios od dědiců rejdaře Aristotela Onassise, který se zde v roce 1968 oženil s Jackie Kennedyovou.

Ostrov Skorpios foto: Shutterstock

Jekatěrina Rybolovlevová (24) se už předloni proslavila koupí vůbec nejdražšího newyorského bytu za rekordní sumu 88 milionů dolarů (1,7 miliardy Kč).

"Společnost jednající v zájmu Jekatěriny Rybolovlevové ukončilo nákup skupiny společností dosud vlastněných Athinou Onassisovou. Mezi aktivy figurují ostrovy Skorpios a Sparti," uvádí komuniké, z něhož citovala agentura AFP. Rybolovlevová si ostrov pořídila jako "dlouhodobou investici" a hodlá jej zvelebit "za pomoci technologií respektujících životní prostředí".

Hodnota transakce nebyla oznámena. Řecký tisk ale odhadl kupní cenu na 100 milionů eur (asi 2,5 miliardy Kč). Koupi předcházely pověsti na okolních ostrovech, že Athina Onassisová (28), žijící v Brazílii, vyjednává s Rusy, aby jim "pronajala" ostrov v Jónském moři, který naposledy navštívila snad v roce 2004 a už dávno se ho prý chtěla zbavit. Jekatěrina je nejstarší dcerou vlastníka fotbalového klubu AS Monako.

Majetek Rybolovleva (46) časopis Forbes naposledy odhadl na 9,1 miliardy dolarů, což stačilo na 119. příčku na žebříčku největších boháčů světa. Dříve figuroval i v prvé stovce.

V roce 2010 prodal za 6,5 miliardy USD velkou část svého podílu ve výrobci umělých hnojiv Uralkari. V květnu 2008 koupil v USA sídlo Donalda Trumpa na Palm Beach, Maison de L'Amitié, za které zaplatil 95 milionů USD. Za 300 milionů USD si pořídil loft v Monaku a dům na Havaji, který dřív patřil herci Willu Smithovi.

Příklad Onassisové není v Řecku, potýkajícím se s hospodářskou krizí, ojedinělý. Podle tisku se katarský emír stal majitelem několika soukromých ostrovů v okolí Skorpiosu. Zadlužený řecký stát také využívá přírodních krás, ale dává je jen do dlouhodobého pronájmu.

Autoři: ,

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat