Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo -6 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Onassisův ostrov koupila dcera ruského boháče

Ostrov Skorpios  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ostrov Skorpios | foto: Shutterstock

MOSKVA Dcera ruského miliardáře Dmitrije Rybolovleva si koupila řecký ostrov Skorpios od dědiců rejdaře Aristotela Onassise, který se zde v roce 1968 oženil s Jackie Kennedyovou.

Jekatěrina Rybolovlevová (24) se už předloni proslavila koupí vůbec nejdražšího newyorského bytu za rekordní sumu 88 milionů dolarů (1,7 miliardy Kč).

"Společnost jednající v zájmu Jekatěriny Rybolovlevové ukončilo nákup skupiny společností dosud vlastněných Athinou Onassisovou. Mezi aktivy figurují ostrovy Skorpios a Sparti," uvádí komuniké, z něhož citovala agentura AFP. Rybolovlevová si ostrov pořídila jako "dlouhodobou investici" a hodlá jej zvelebit "za pomoci technologií respektujících životní prostředí".

Hodnota transakce nebyla oznámena. Řecký tisk ale odhadl kupní cenu na 100 milionů eur (asi 2,5 miliardy Kč). Koupi předcházely pověsti na okolních ostrovech, že Athina Onassisová (28), žijící v Brazílii, vyjednává s Rusy, aby jim "pronajala" ostrov v Jónském moři, který naposledy navštívila snad v roce 2004 a už dávno se ho prý chtěla zbavit. Jekatěrina je nejstarší dcerou vlastníka fotbalového klubu AS Monako.

Majetek Rybolovleva (46) časopis Forbes naposledy odhadl na 9,1 miliardy dolarů, což stačilo na 119. příčku na žebříčku největších boháčů světa. Dříve figuroval i v prvé stovce.

V roce 2010 prodal za 6,5 miliardy USD velkou část svého podílu ve výrobci umělých hnojiv Uralkari. V květnu 2008 koupil v USA sídlo Donalda Trumpa na Palm Beach, Maison de L'Amitié, za které zaplatil 95 milionů USD. Za 300 milionů USD si pořídil loft v Monaku a dům na Havaji, který dřív patřil herci Willu Smithovi.

Příklad Onassisové není v Řecku, potýkajícím se s hospodářskou krizí, ojedinělý. Podle tisku se katarský emír stal majitelem několika soukromých ostrovů v okolí Skorpiosu. Zadlužený řecký stát také využívá přírodních krás, ale dává je jen do dlouhodobého pronájmu.

,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Advantage Consulting, s.r.o.
PROJEKTANT DOPRAVNÍCH STAVEB – BRNO

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 50 000 Kč