Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Onassisův ostrov koupila dcera ruského boháče

Magazín

  7:00
MOSKVA - Dcera ruského miliardáře Dmitrije Rybolovleva si koupila řecký ostrov Skorpios od dědiců rejdaře Aristotela Onassise, který se zde v roce 1968 oženil s Jackie Kennedyovou.

Ostrov Skorpios foto: Shutterstock

Jekatěrina Rybolovlevová (24) se už předloni proslavila koupí vůbec nejdražšího newyorského bytu za rekordní sumu 88 milionů dolarů (1,7 miliardy Kč).

"Společnost jednající v zájmu Jekatěriny Rybolovlevové ukončilo nákup skupiny společností dosud vlastněných Athinou Onassisovou. Mezi aktivy figurují ostrovy Skorpios a Sparti," uvádí komuniké, z něhož citovala agentura AFP. Rybolovlevová si ostrov pořídila jako "dlouhodobou investici" a hodlá jej zvelebit "za pomoci technologií respektujících životní prostředí".

Hodnota transakce nebyla oznámena. Řecký tisk ale odhadl kupní cenu na 100 milionů eur (asi 2,5 miliardy Kč). Koupi předcházely pověsti na okolních ostrovech, že Athina Onassisová (28), žijící v Brazílii, vyjednává s Rusy, aby jim "pronajala" ostrov v Jónském moři, který naposledy navštívila snad v roce 2004 a už dávno se ho prý chtěla zbavit. Jekatěrina je nejstarší dcerou vlastníka fotbalového klubu AS Monako.

Majetek Rybolovleva (46) časopis Forbes naposledy odhadl na 9,1 miliardy dolarů, což stačilo na 119. příčku na žebříčku největších boháčů světa. Dříve figuroval i v prvé stovce.

V roce 2010 prodal za 6,5 miliardy USD velkou část svého podílu ve výrobci umělých hnojiv Uralkari. V květnu 2008 koupil v USA sídlo Donalda Trumpa na Palm Beach, Maison de L'Amitié, za které zaplatil 95 milionů USD. Za 300 milionů USD si pořídil loft v Monaku a dům na Havaji, který dřív patřil herci Willu Smithovi.

Příklad Onassisové není v Řecku, potýkajícím se s hospodářskou krizí, ojedinělý. Podle tisku se katarský emír stal majitelem několika soukromých ostrovů v okolí Skorpiosu. Zadlužený řecký stát také využívá přírodních krás, ale dává je jen do dlouhodobého pronájmu.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!