Sobota 4. dubna 2020svátek má Ivana 1 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Osmiletý jihoafrický chlapec se oženil s šedesátiletou ženou

Svatební prsteny (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Svatební prsteny (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRETORIA Pohádkovou svatbu v bílém prožil osmiletý jihoafrický školák Sanele Masilela prožil pohádkovou svatbu se svou o více než půl století starší manželkou. Na svatební hostině dostal dětskou porci, nedosáhl ze židle nohama na zem a vedle novomanželky vypadal, jako by byl na návštěvě u babičky.

Přesto tvrdí, že je šťastný. Aby se oženil, mu prý našeptal duch jeho předka a rodina přání mrtvých ctí, napsal britský deník Daily Mail. Rodina chlapce oslovená hlasem ze záhrobí prý neváhala za svatbu zaplatit v přepočtu asi 30 tisíc korun. Jednašedesátiletá novomanželka Helen Shabanguová je matkou pěti dětí a jednoho manžela už má.

Opravdu se chtěl oženit

"Sanele nosí jméno svého dědečka, který nikdy neměl svatbu v bílém. Vybral si Helen, protože ji miluje. Uklidnili jsme tím předky. Kdybychom to neudělali, něco špatného by se stalo," řekla chlapcova matka, 46letá Patience. Její syn byl prý na svatbě šťastný a nadšený, dodala. Přiznala se ale, že spíš si myslela, že se jednou její syn ožení se stejně starou dívkou.

"Mámě jsem na to řekl, že se žením, protože jsem to opravdu chtěl udělat. Jsem šťastný, že jsem si Helen vzal, ale budu dál studovat. Až budu starší, vezmu si nějakou dívku mého věku," rozptýlil chlapec matčiny obavy.

Manželka Helen je s novým svazkem také spokojená, předky je podle ní nutné uspokojit. "Já i moje děti jsme spokojeni, nemáme s tím problém, ale některé lidi to dost šokovalo," řekl Helenin první manžel Alfred, se kterým žije už 30 let.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?
Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet organické kaše a mléka Kendamil. Ty jsou vyrobeny z kvalitního plnotučného mléka a obsahují důležité vitamíny a minerály, které děťátko potřebuje pro správný vývoj a růst. Jak v testu dopadly?