Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Osmiletý kluk si pro jídlo do McDonaldu dojel autem. Řídit se naučil na Youtube

Magazín

  17:18
WASHINGTON - Osmiletý chlapec pocházející ze státu Ohio, se rozhodl vzít auto svého otce a dojet do McDonaldu pro občerstvení. Měl totiž chuť na cheesburger. Aby dokázal auto řídit, pustil si několik videí na Youtube, informoval deník The Weiron Daily Times. A v autě nejel sám, vzal s sebou čtyřletou sestru, kterou posadil na místo spolujezdce.

McDonald’s foto: Reuters

Ze svého domova v Ohiu to děti k prodejně McDonaldu neměly daleko. Chlapec bydlel necelé dva kilometry od restaurace, napsala agentura AFP. „Zastavoval na červenou a nechal provoz aut projet předtím, než zahnul při jediné odbočce doleva k McDonaldu ve městě East Palestine na východě státu Ohio.“ Podle informací byli rodiče v tu dobu doma, ale spali.

Když se kluk ukázal u okénka McDonaldu, místní pracovníci byli přesvědčeni, že si z nich někdo střílí. „Zaměstnanci si mysleli, že rodiče sedí na zadních sedadlech, dokud si nevšimli, že tomu tak není,“ řekl novinám Jacob Koehler. Malý chlapec na jídlo při jeho dobrodružství měl peníze, protože doma rozbil prasátko.

„Bylo to ale úžasné,“ řekl Jacob Koehler serveru Inside Edition. „Dovezl oba dva do McDonaldu úplně v pořádku, aniž by do čehokoli narazil nebo projel na červenou.“ Sami děti mu přiznaly, že večeři už měly, ale „opravdu chtěly cheesburger“, dodal Koehler.

Lidé, kteří chlapce spatřili za volantem, informovali policii. „Chlapec se ve chvíli, kdy u něj zastavila policie, rozbrečel. Domníval se, že se mu to nepovedlo a udělal něco špatného,“ dodal list. Ve dvou telefonátech, které ten večer policie obdržela, svědci incident popsali, a to včetně toho, jak chlapec vypadá a kde k této bizarní jízdě došlo.

Chlapec policii vysvětlil, že se řídit naučil na videích na Youtube. Na pedály dosáhl tak, že za volantem stál.

Pro děti si na policejní stanici přijeli rodiče. Mezitím, než na místo dorazili, policejní důstojníci dali dětem vysněný cheesburger, kuřecí nuggetky a hranolky. Rodičům pokutu odpustili.

Autor:
Témata: YouTube, Ohio, policie, AFP

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat