Čtvrtek 23. ledna 2020svátek má Zdeněk 2 °C polojasno Předplatné LN
13. dubna 2017 17:18 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Osmiletý kluk si pro jídlo do McDonaldu dojel autem. Řídit se naučil na Youtube

McDonald’s | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy McDonald’s | foto: Reuters

WASHINGTON Osmiletý chlapec pocházející ze státu Ohio, se rozhodl vzít auto svého otce a dojet do McDonaldu pro občerstvení. Měl totiž chuť na cheesburger. Aby dokázal auto řídit, pustil si několik videí na Youtube, informoval deník The Weiron Daily Times. A v autě nejel sám, vzal s sebou čtyřletou sestru, kterou posadil na místo spolujezdce.

Ze svého domova v Ohiu to děti k prodejně McDonaldu neměly daleko. Chlapec bydlel necelé dva kilometry od restaurace, napsala agentura AFP. „Zastavoval na červenou a nechal provoz aut projet předtím, než zahnul při jediné odbočce doleva k McDonaldu ve městě East Palestine na východě státu Ohio.“ Podle informací byli rodiče v tu dobu doma, ale spali.

Když se kluk ukázal u okénka McDonaldu, místní pracovníci byli přesvědčeni, že si z nich někdo střílí. „Zaměstnanci si mysleli, že rodiče sedí na zadních sedadlech, dokud si nevšimli, že tomu tak není,“ řekl novinám Jacob Koehler. Malý chlapec na jídlo při jeho dobrodružství měl peníze, protože doma rozbil prasátko.

„Bylo to ale úžasné,“ řekl Jacob Koehler serveru Inside Edition. „Dovezl oba dva do McDonaldu úplně v pořádku, aniž by do čehokoli narazil nebo projel na červenou.“ Sami děti mu přiznaly, že večeři už měly, ale „opravdu chtěly cheesburger“, dodal Koehler.

Lidé, kteří chlapce spatřili za volantem, informovali policii. „Chlapec se ve chvíli, kdy u něj zastavila policie, rozbrečel. Domníval se, že se mu to nepovedlo a udělal něco špatného,“ dodal list. Ve dvou telefonátech, které ten večer policie obdržela, svědci incident popsali, a to včetně toho, jak chlapec vypadá a kde k této bizarní jízdě došlo.

Chlapec policii vysvětlil, že se řídit naučil na videích na Youtube. Na pedály dosáhl tak, že za volantem stál.

Pro děti si na policejní stanici přijeli rodiče. Mezitím, než na místo dorazili, policejní důstojníci dali dětem vysněný cheesburger, kuřecí nuggetky a hranolky. Rodičům pokutu odpustili.

tehTereza Haniaková
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!