Sobota 26. listopadu 2022, svátek má Artur
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ostrov Niue má mince s Hvězdnými válkami

Magazín

  7:30
ALOFI - Luke Skywalker, princezna Leia či Yoda jsou jedněmi z postav filmové ságy Hvězdné války, jejichž podobizny se objeví na mincích, které bude možné používat jako platidlo na malém tichomořském ostrůvku Niue.

Ostrov Niue vydává mince s tématikou hvězdných válek

Píše o tom zpravodajský server BBC. Niue je samosprávný stát volně přidružený k Novému Zélandu, který odpovídá za jeho zahraniční politiku a obranu. Podle novozélandského mincovního úřadu, jenž se podílel na vydání mincí, jde především o dárkovou kolekci.

"S těmito mincemi si člověk nepůjde koupit zmrzlinu," uvedl úřad. První mince s tématikou Hvězdných válek budou k dispozici v listopadu. Maximálně bude vydáno 50.000 postříbřených mincí a 7500 stříbrných mincí od každého motivu.

Na zadní straně mincí je vždy podobizna královny Alžběty II., která je oficiální hlavou státu Niue, jenž je členem britského Společenství.

Niue naposledy vyvolalo mediální rozruch v dubnu, kdy premiér státu Toke Talagi musel obhajovat známky vydané u příležitosti sňatku britského prince Williama s Kate Middletonovou, na nichž manžele rozdělovala perforovaná linka.

Ostrov Niue

Autoři: ,

Milovníci pořádku pozor! Soutěžíme o vysavače Electrolux 800 v hodnotě 13 699 Kč
Milovníci pořádku pozor! Soutěžíme o vysavače Electrolux 800 v hodnotě 13 699 Kč

Jsou snad už Vánoce? Pro nás v eMimino.cz ano! Značka Electrolux pro tři z vás připravila krásnou nadílku v podobě všestranného vysavače, který...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat