Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sanfranciský ostrov je na prodej. Za pět milionů dolarů

Magazín

  9:22
SAN FRANCISCO - Ostrov nabízející pláž skrytou v ústraní, skvělé rybaření a nádherný výhled na panorama San Franciska je na prodej. A jeho cena je doslova výprodejová, píše agentura AP.

Ostrov Red Rock s plochou 2,4 hektaru, který leží v severní části Sanfranciského zálivu, je nyní k mání za asi 100 milionů korun. foto: Wikipedia.org

Ostrov Red Rock s plochou 2,4 hektaru, který leží v severní části Sanfranciského zálivu, je nyní k mání za necelých pět milionů dolarů (asi 100 milionů korun), uvedl realitní makléř Steven Higbee. Začátkem letošního roku přitom byl ostrov zapsán s cenou 22 milionů dolarů.

Ostrov, který není na mapě a prý skrývá poklad

Koupit kus kamenitého území, kde není žádný dům ani jiná budova, není pro každého. Ale přesto nemusí být pro případného nového majitele bez zajímavých příležitostí. Ostrov leží necelých deset kilometrů severně od San Franciska a není na nijak frekventované lodní trase - on totiž není na žádné lodní trase a dokonce se ani neobjevuje na některých mapách.

ČTĚTE TAKÉ

Dostat se sem dá jen lodí nebo vrtulníkem a rozhodně nehrozí, že se sem pohrnou davy turistů, jako například na ostrov Alcatraz. Nabídnout proto může soukromí - ať už pro pořádání divokých večírků, anebo pro únik před nimi, dodal Higbee.

Dalším lákadlem je nerušené rybaření a jako třešinka na ostrovním dortu kolují zkazky o údajném pokladu v podobě lupu z bankovních přepadení, který tu kdosi zakopal. A bez zajímavosti není ani možnost zapsat se do historie.

Jediný člověk, který dosud na ostrově Red Rock vydržel trvale žít, byl jistý Selim Woodworth, který si tu postavil chatu a bydlel v ní v letech 1851 až 1856.

Původní majitel ostrov koupil za 20 milionů dolarů

Představa, že by se ostrov dal koupit s nadějí, že ho vlastník v budoucnu prodá dráž, ale podle Higbeeho reálná není. Současným vlastníkem a prodejcem je bývalý podnikatel Mack Durning, který převzal vlastnická práva na ostrov někdy v 70. letech minulého století od tehdejšího majitele ostrova Davida Glickmana, který mu převodem umořil část dluhů. Glickmana přitom ostrov a práva na těžbu kamení a minerálů na něm přišla na zhruba 20 milionů dolarů.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!