13. října 2017 16:02 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Otřel se o muže v dubajském baru. Provinilci hrozí tři roky za mřížemi

Město Dubaj. (Ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Město Dubaj. (Ilustrační snímek) | foto: Ivana Pecháčková

DUBAJ Britský turista čelí obvinění z veřejné neslušnosti poté, co se v dubajském baru dotkl boku jiného muže. Obviněný se brání tím, že při chůzi chtěl zabránit zvrhnutí pití ve své sklenici, a tak se o dotyčného opřít musel. Sedmadvacetiletému elektrikáři Jamiemu Harronovi u soudu hrozí tři roky za mřížemi.

K Britovi zadržení přitom došlo už před třemi měsíci. Harron za tu dobu, kterou strávil v zadržovací cele, ztratil svou práci a utratil více než 30 000 liber za náklady a právní poplatky.

Dubajská policie dorazila do baru Rock Bottom zhruba třicet minut poté, co k incidentu došlo. Harron byl poté obviněn z pití alkoholu a veřejné neslušnosti.

„Jsem v šoku z toho, co se dosud stalo. Mám svědky, kteří jsou ochotni předstoupit před soudem a dokázat mou nevinu. Je mezi nimi i ochranka baru,“ říká Harron.

Zadržený dříve řekl, že poté strávil pět dní zavřený ve věznici Al Barsha. Poté byl díky kauci propuštěn, ale policisté mu zabavili jeho pas. Nemůže tak zemi opustit, dokud soud nevynese rozsudek.

Radha Stirling, šéf a zakladatel skupiny Zadržený v Dubaji, která bojuje za Harronovo propuštění, řekl, že doba Harronova „věznění“ místními úřady je pobuřující. „Tohle je další příklad toho, jak zranitelní jsou turisté proti dubajským zákonům. Jsou příliš chaotické,“ komentuje Stirling.

, Lidovky.cz