Středa 8. dubna 2020svátek má Ema 19 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Pánové, chcete být pro ženy sexuálně atraktivní? Noste červenou

Muži v červené připadají ženám sexuálně atraktivní. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muži v červené připadají ženám sexuálně atraktivní. | foto: Shutterstock

NEW YORK Muži, kteří chtějí upoutat pozornost žen, by prý měli nosit červené oblečení. Podle nového výzkumu jsou totiž právě v této barvě pro opačné pohlaví nejpřitažlivější.

Do výzkumu byly zapojeny ženy ve věku od 19 do 22 let ve Spojených státech, v Anglii, Německu a Číně. Celý projekt sestával ze sedmi experimentů, které prokázaly, že muži oblečení v červené barvě jsou pro ženy sexuálně atraktivnější než ti, kteří si na sebe vezmou jinou barvu.

Vědci se původně domnívali, že červená je sexy barva jen pro dámy. "Naše zjištění ukazují, že spojitost mezi červenou a sexuální přitažlivostí funguje i u mužů," řekl Andrew Elliot, autor studie zveřejněné v časopise Journal of Experimental Psychology.

Výzkum rovněž odhalil, že červenou barvu ženy spojují s vyšším společenským postavením. Tento trend lze podle Elliota vystopovat i u dalších primátů.

"Vůdci šimpanzích společenství, když chtějí dát najevo svou nadřazenost, se nápadně zbarví do ruda. Je to očividně ukazatel jejich postavení. Samice to vidí a vybírají si nejvýše společensky postaveného samce, který je k dispozici," připomněl Elliot.

Vědci vyjádřili domněnku, že nošení červené barvy může u mužů vyvolat změnu chování. Někdy údajně muži stačí vzít si červenou kravatu, aby byl při obchodní prezentaci sebevědomější.

,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...