Pondělí 12. dubna 2021svátek má Julius 10 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Pánové, chcete být pro ženy sexuálně atraktivní? Noste červenou

Muži v červené připadají ženám sexuálně atraktivní. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muži v červené připadají ženám sexuálně atraktivní. | foto: Shutterstock

NEW YORK Muži, kteří chtějí upoutat pozornost žen, by prý měli nosit červené oblečení. Podle nového výzkumu jsou totiž právě v této barvě pro opačné pohlaví nejpřitažlivější.

Do výzkumu byly zapojeny ženy ve věku od 19 do 22 let ve Spojených státech, v Anglii, Německu a Číně. Celý projekt sestával ze sedmi experimentů, které prokázaly, že muži oblečení v červené barvě jsou pro ženy sexuálně atraktivnější než ti, kteří si na sebe vezmou jinou barvu.

Vědci se původně domnívali, že červená je sexy barva jen pro dámy. "Naše zjištění ukazují, že spojitost mezi červenou a sexuální přitažlivostí funguje i u mužů," řekl Andrew Elliot, autor studie zveřejněné v časopise Journal of Experimental Psychology.

Výzkum rovněž odhalil, že červenou barvu ženy spojují s vyšším společenským postavením. Tento trend lze podle Elliota vystopovat i u dalších primátů.

"Vůdci šimpanzích společenství, když chtějí dát najevo svou nadřazenost, se nápadně zbarví do ruda. Je to očividně ukazatel jejich postavení. Samice to vidí a vybírají si nejvýše společensky postaveného samce, který je k dispozici," připomněl Elliot.

Vědci vyjádřili domněnku, že nošení červené barvy může u mužů vyvolat změnu chování. Někdy údajně muži stačí vzít si červenou kravatu, aby byl při obchodní prezentaci sebevědomější.

,

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!