18. listopadu 2013 16:44, aktualizováno  16:47 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Papež rozdával zázračný lék. Místo pilulky dostali věřící růženec

Papež František se při tradiční nedělní mši na Svatopetrském náměstí rozhodl rozdat univerzální lék na nemocná srdce věřících.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Papež František se při tradiční nedělní mši na Svatopetrském náměstí rozhodl rozdat univerzální lék na nemocná srdce věřících. | foto: Reuters

VATIKÁN Při tradiční nedělní mši představil papež František "univerzální" lék na nemocná srdce věřících. Při svém proslovu ukázal nenápadnou krabičku - podobnou těm od léků. Po otevření však čekalo majitele překvapení. Uvnitř se neukrývala zázračná pilulka, ale obyčejný růženec.

"Chtěl bych vám nabídnout lék. 'Cože?', říkáte si určitě 'papež je teď lékárník?'," prohlásil František k tisícům věřících a zatřásl nad hlavou nenápadnou krabičkou. Na ní se nacházel obrázek srdce a jméno léku Misericordina. "Nezapomeňte brát své léky, jsou dobré pro srdce, duši a celý život," dodal papež.

Následně pak řádové sestry mezi přítomné věřící rozdaly na dvacet tisíc krabiček. Všichni obdarovaní uvnitř našli růženec a vtipně pojatý příbalový leták s instrukcemi, jak papežův "lék" užívat, píše server telegraph.co.uk.

Rozdávání

Rozdávání "univerzálního" léku na Svatopetrském náměstí.

"Můžete užívat jednou denně, v případě nutnosti však smíte tento lék brán v takovém množství, jaké vaše duše potřebuje. Dávkování je stejné i pro děti," píše se v návodu.

Papež František tak pokračuje ve svých snahách přivést k víře co nejvíce lidí. A to se mu podle všeho daří. Potvrzuje to i výzkum italského sociologa Massimo Introvigneho. Podle jeho studie celých 51 procent z dotazovaných 250 italských kněží uvedlo, že zaznamenali výrazný nárůst návštěvnosti kostelů od zvolení Františka novým papežem.

jzlJakub Zelenka, Oldřich Mánert

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!