Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Papež v Chile oddal na palubě letadla letušku a stevarda

Magazín

  15:30aktualizováno  16:27
Santiago de Chile - Papež František ve čtvrtek cestou na sever Chile oddal v letadle letušku a stevarda, kteří ho od začátku týdne doprovázejí při jeho cestě v této jihoamerické zemi. Informoval o tom server chilského deníku El Mercurio. Podle agentury AP je to první pár, který kdy papež na palubě letadle oddal.

Papež František ve čtvrtek cestou na sever Chile oddal v letadle letušku a stevarda. foto: ČTK

Devětatřicetiletá Paula Podestová a jedenačtyřicetiletý Carlos Ciuffardi, kteří si ve čtvrtek řekli své „ano“ před papežem, pracují oba už několik let pro leteckou společnost Latam. Její šéf Ignacio Cueta jim šel ve čtvrtek za svědka spolu s Mauriciem Ruedou, který je organizátorem papežových apoštolských cest.

Papež František s obyvateli.
Papež František je vítán na letišti.

Podestová a Ciuffardi řekli novinářům na palubě letadla, že měli občanský sňatek už v roce 2010 a plánovali tehdy i církevní. Měli prý už všechno připravené, ale zasáhla příroda. „Popadaly kostely, všechno se zřítilo. A tak jsme to začali odkládat, pracovali jsme a pak přišly dcery,“ řekl Ciuffardi deníku El Mercurio o zemětřesení z února 2010, které si vyžádalo na 525 obětí.

Ženich také novinářům sdělil, že svatba je „historická“ nejen v jeho životě. Papež František mu prý řekl, že žádná hlava katolické církve nikdy neoddávala pár na palubě letadla.

Papež ve čtvrtek ve městě Iquique na severu Chile odslouží mši a setká se s oběťmi Pinochetovy diktatury (1973-1990). Večer odletí na návštěvu Peru.

Autor:

Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz
Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz

Řekněme si to na rovinu – za plenky pro ty naše miláčky vydáme za rok z peněženky víc než dříve za kabelky. Zvlášť, když pro ně chceme ty nejlepší...