7. února 2014 6:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Papežův Harley se v aukci prodal za více než šest milionů

Motocykl značky Harley Davidson, který loni přímo od výrobce dostal papež František. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Motocykl značky Harley Davidson, který loni přímo od výrobce dostal papež František. | foto: Reuters

PAŘÍŽ Motocykl značky Harley Davidson, který loni přímo od výrobce dostal papež František, se ve čtvrtek v pařížské aukci prodal za 241.500 eur (přes 6,6 milionu Kč). Novým majitelem je Evropan, informovala aukční síň Bonhams. Výtěžek z dražby půjde na charitu.

Stroj Dyna Super Glide s papežovým podpisem na nádrži nabízela aukční síň Bonhams za vyvolávací cenu 12.000 eur. I díky mimořádnému zájmu však cena vystoupala na mnohem vyšší hodnotu.

Papež dostal zcela nového harleye loni v červnu, když výrobce motocyklů slavil 110. výročí svého založení. Od začátku bylo jasné, že František motorku osobně používat nebude.

ČTĚTE TAKÉ:

V aukci si nového kupce za 57.500 eur našla i papežem podepsaná kožená motorkářská bundu o velikosti XL. Ta měla vyvolávací cenu 1500 eur.

Peníze z dražby, po odečtení poplatku 38.000 eur pro aukční dům, získá organizaci Caritas Roma, která motocykl dostala od papeže darem. Peníze chce organizace použít na rekonstrukci ubytovny a vývařovny pro sociálně slabé, kterou provozuje na římském železničním nádraží Termini.

ČTK, Lidovky.cz