Úterý 27. září 2022, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

'Paroubek se p****l,' přišlo čtenářům SMS zprávou

Magazín

  17:08
PRAHA - Zpravodajský server iHNed musel řešit velice ošemetnou záležitost. Svým čtenářům rozeslal zkušební sms zprávu, jejíž text urazil šéfa opoziční ČSSD Jiřího Paroubka.

Jiří Paroubek foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

Čtenáři si na svých mobilních telefonech mohli přečíst následující text: Paroubek se posral. SMS prý odešla omylem, redakce pouze testovala systém.

Zprávu poslal zástupce šéfredaktora portálu  iHNed František Novák. SMS byla určena čtenářům, kteří mají objednané zasílání důležitých informací na mobil.

K chybě došlo ve chvíli, kdy Novákovi jeho kolega vysvětloval, jak se odesílá SMS uživatelům, kteří je mají objednané. Zatím ale není jasné, kolik lidí zprávu obdrželo.

Jiří Paroubek se domnívá, že únik tohoto sdělení není náhodou. Sám omluvu od "těchto lidí" nežádá. Zároveň podotkl, že by se redakce měla omluvit alespoň veřejnosti. To také šéfredaktor serveru Daniel Dočekal udělal. Na internetových stránkách se omluvil Paroubkovi i čtenářům.

Reakce Jiřího Paroubka

Samozřejmě, že únik věty, že „Paroubek se …“ není žádnou náhodou. Na neschopnost v této věci nevěřím. Musím čelit neustálému tlaku, který má zesměšňovat, karikovat, urážet a jinak špinit předsedu ČSSD, prakticky ať je jím kdokoliv.

Lidé, kteří toto dělají si mohou podat ruce s autory hesla „Paroubek je horší než komunisté“ Je mi jich líto, jejich mysl je potemnělá.

Očekávám že, se omluví alespoň české veřejnosti, já omluvu od těchto lidí nechci.

Jiří Paroubek
předseda ČSSD

 

Reakce serveru iHNed

Dovolte mi, jako šéfredaktorovi zpravodajského serveru iHNed.cz, vyjádřit omluvu v souvislosti s chybou, která nastala v rámci testování systému pro odesílání SMS jedním z našich pracovníků. Odeslaný text byl profesionálně i lidsky nepřijatelný.

Všem čtenářům, a hlavně předsedovi ČSSD, Jiřímu Paroubkovi, se za zpravodajský server iHNed.cz omlouvám.

                                                                                                         Daniel Dočekal 
                                                                                                šéfredaktor iHNed.cz

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...