Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

'Paroubek se p****l,' přišlo čtenářům SMS zprávou

Magazín

  17:08
PRAHA - Zpravodajský server iHNed musel řešit velice ošemetnou záležitost. Svým čtenářům rozeslal zkušební sms zprávu, jejíž text urazil šéfa opoziční ČSSD Jiřího Paroubka.

Jiří Paroubek foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

Čtenáři si na svých mobilních telefonech mohli přečíst následující text: Paroubek se posral. SMS prý odešla omylem, redakce pouze testovala systém.

Zprávu poslal zástupce šéfredaktora portálu  iHNed František Novák. SMS byla určena čtenářům, kteří mají objednané zasílání důležitých informací na mobil.

K chybě došlo ve chvíli, kdy Novákovi jeho kolega vysvětloval, jak se odesílá SMS uživatelům, kteří je mají objednané. Zatím ale není jasné, kolik lidí zprávu obdrželo.

Jiří Paroubek se domnívá, že únik tohoto sdělení není náhodou. Sám omluvu od "těchto lidí" nežádá. Zároveň podotkl, že by se redakce měla omluvit alespoň veřejnosti. To také šéfredaktor serveru Daniel Dočekal udělal. Na internetových stránkách se omluvil Paroubkovi i čtenářům.

Reakce Jiřího Paroubka

Samozřejmě, že únik věty, že „Paroubek se …“ není žádnou náhodou. Na neschopnost v této věci nevěřím. Musím čelit neustálému tlaku, který má zesměšňovat, karikovat, urážet a jinak špinit předsedu ČSSD, prakticky ať je jím kdokoliv.

Lidé, kteří toto dělají si mohou podat ruce s autory hesla „Paroubek je horší než komunisté“ Je mi jich líto, jejich mysl je potemnělá.

Očekávám že, se omluví alespoň české veřejnosti, já omluvu od těchto lidí nechci.

Jiří Paroubek
předseda ČSSD

 

Reakce serveru iHNed

Dovolte mi, jako šéfredaktorovi zpravodajského serveru iHNed.cz, vyjádřit omluvu v souvislosti s chybou, která nastala v rámci testování systému pro odesílání SMS jedním z našich pracovníků. Odeslaný text byl profesionálně i lidsky nepřijatelný.

Všem čtenářům, a hlavně předsedovi ČSSD, Jiřímu Paroubkovi, se za zpravodajský server iHNed.cz omlouvám.

                                                                                                         Daniel Dočekal 
                                                                                                šéfredaktor iHNed.cz

Autor: