10. listopadu 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Picassův obraz milenky se prodal za 41 milionů dolarů

Za 41,5 milionů dolarů (827 milionů korun) byl ve čtvrtek v New Yorku vydražen portrét milenky Pabla Picassa. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Za 41,5 milionů dolarů (827 milionů korun) byl ve čtvrtek v New Yorku vydražen portrét milenky Pabla Picassa. | foto: artobserved.com

NEW YORK Za 41,5 milionů dolarů (827 milionů korun) byl ve čtvrtek v New Yorku vydražen portrét milenky Pabla Picassa z roku 1932. Oznámila to v pátek agentura Reuters, podle níž však celkový výtěžek ve výši 163 milionů dolarů (3,25 miliardy korun) z aukce pořádané síní Sotheby's zůstal za očekáváním.

Do dražby impresionistických děl a moderního umění šlo celkem 67 obrazů, z nichž téměř jedna třetina nenašla kupce. Sotheby's se tak nepodařilo dosáhnout ani prodeje v hodnotě 170 milionů dolarů, které před aukcí odhadovala jako minimální.

ČTĚTE TAKÉ:

Picassových obrazů se v New Yorku dražilo celkem devět. Vedle díla nazvaného Nature morte aux tulipes se múza španělského umělce Marie-Therese Walterová, objevila ještě v portrétech Nature morte a Femme a la Fenetre.

Za druhý z nich zaplatil zájemce 17,2 milionu dolarů (342 milionů korun).

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz