Pátek 29. května 2020svátek má Maxmilián, Maxim 7 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Píchala osmileté dceři botox. O dítě přišla

Osmiletou dívku injekce bolely, ale prý si pak připadala hezčí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Osmiletou dívku injekce bolely, ale prý si pak připadala hezčí. | foto: www.youtube.comReprofoto

NEW YORK Kerry Campbellová, která se v americké televizní show "pochlubila", že své osmileté dceři Britney píchá botox, aby měla větší šance v dětských soutěžích krásy, už dceru v péči nemá. Dítě jí odebrala sociální služba, oznámil americký televizní pořad Good Morning America, v němž Campbellová minulý týden šokovala rozhovorem o botoxu i fotografiemi, na nichž bylo vidět, jak dceři tuto látku na vyhlazení vrásek vpichuje.

Rozhovor, kterého se účastnila i malá Britney, vyvolal poprask mezi diváky a spustil vyšetřování úřadů na ochranu dětí, které prověřují, zda se matka dopustila týrání svěřené osoby. Britney v pořadu řekla, že ji píchání injekcí občas bolí a někdy si trochu popláče, ale že si na ně zvykla a vypadá po nich lépe. Na dotaz, jestli ví, proč je dostává, nejdřív odpověděla, že ne. Až po pobídnutí od matky dodala, že viděla, že má vrásky a nemyslí si, že by byly pěkné.

"Mluvila jsem s člověkem obeznámeným s tím případem. Britney už není s matkou v jejich domě. Vede se jí dobře," řekla zpravodajka Good Morning America Lara Spencerová. "Případ vyšetřuje služba na ochranu dětí a během týdne bychom měli znát nové podrobnosti. Ale hlavní je, že (Britney) se má dobře," dodala.

"Moje kamarádky chtějí být jako já"
Campbellová, která pochází z britského Birminghamu, poprvé mluvila o tom, že dceří píchá botox, už v březnu, kdy svůj příběh svěřila britskému bulvárnímu list The Sun. V něm tvrdila, že používání botoxu je na dětských soutěžích krásy běžné, což ovšem organizátoři popírají.

V rozhovoru pro The Sun Britney řekla: "Moje kamarádky si myslí, že je to skvělé, že všechnu tuhle péči mám, a chtějí být jako já. Každý večer se dívám, jestli nemám vrásky. A když nějaké vidím, chci další injekce. A taky bych brzy chtěla operaci prsou a nosu, abych mohla být hvězda," dodala osmiletá dívka, které prý matka také voskem odstraňovala chloupky.

Aplikace botoxu je poměrně bolestivá a pro kosmetické účely se nedoporučuje nikomu mladšímu osmnácti let. U dítěte může botox ochromit vyvíjející se svaly; vpíchnutí na špatné místo nebo v nesprávné dávce může navíc způsobit dýchací potíže, anebo ovlivnit schopnost dítěte polykat.

Botox byl zaveden v roce 1989 coby prostředek pro vyhlazování vrásek, ale schválený je také k léčbě takových problémů, jako je nadměrné pocení či migrenózní ataky. Látka, která je pročištěnou formou jedu botulinu, blokuje spojení mezi nervy a svalem, a dočasně sval ochromuje. Injekce mohou být bolestivé a americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv je nedoporučuje pro nikoho mladšího 18 let.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...