Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Píchala osmileté dceři botox. O dítě přišla

Magazín

  17:30
NEW YORK - Kerry Campbellová, která se v americké televizní show "pochlubila", že své osmileté dceři Britney píchá botox, aby měla větší šance v dětských soutěžích krásy, už dceru v péči nemá. Dítě jí odebrala sociální služba, oznámil americký televizní pořad Good Morning America, v němž Campbellová minulý týden šokovala rozhovorem o botoxu i fotografiemi, na nichž bylo vidět, jak dceři tuto látku na vyhlazení vrásek vpichuje.

Osmiletou dívku injekce bolely, ale prý si pak připadala hezčí. foto: www.youtube.comReprofoto

Rozhovor, kterého se účastnila i malá Britney, vyvolal poprask mezi diváky a spustil vyšetřování úřadů na ochranu dětí, které prověřují, zda se matka dopustila týrání svěřené osoby. Britney v pořadu řekla, že ji píchání injekcí občas bolí a někdy si trochu popláče, ale že si na ně zvykla a vypadá po nich lépe. Na dotaz, jestli ví, proč je dostává, nejdřív odpověděla, že ne. Až po pobídnutí od matky dodala, že viděla, že má vrásky a nemyslí si, že by byly pěkné.

"Mluvila jsem s člověkem obeznámeným s tím případem. Britney už není s matkou v jejich domě. Vede se jí dobře," řekla zpravodajka Good Morning America Lara Spencerová. "Případ vyšetřuje služba na ochranu dětí a během týdne bychom měli znát nové podrobnosti. Ale hlavní je, že (Britney) se má dobře," dodala.

"Moje kamarádky chtějí být jako já"
Campbellová, která pochází z britského Birminghamu, poprvé mluvila o tom, že dceří píchá botox, už v březnu, kdy svůj příběh svěřila britskému bulvárnímu list The Sun. V něm tvrdila, že používání botoxu je na dětských soutěžích krásy běžné, což ovšem organizátoři popírají.

V rozhovoru pro The Sun Britney řekla: "Moje kamarádky si myslí, že je to skvělé, že všechnu tuhle péči mám, a chtějí být jako já. Každý večer se dívám, jestli nemám vrásky. A když nějaké vidím, chci další injekce. A taky bych brzy chtěla operaci prsou a nosu, abych mohla být hvězda," dodala osmiletá dívka, které prý matka také voskem odstraňovala chloupky.

Aplikace botoxu je poměrně bolestivá a pro kosmetické účely se nedoporučuje nikomu mladšímu osmnácti let. U dítěte může botox ochromit vyvíjející se svaly; vpíchnutí na špatné místo nebo v nesprávné dávce může navíc způsobit dýchací potíže, anebo ovlivnit schopnost dítěte polykat.

Botox byl zaveden v roce 1989 coby prostředek pro vyhlazování vrásek, ale schválený je také k léčbě takových problémů, jako je nadměrné pocení či migrenózní ataky. Látka, která je pročištěnou formou jedu botulinu, blokuje spojení mezi nervy a svalem, a dočasně sval ochromuje. Injekce mohou být bolestivé a americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv je nedoporučuje pro nikoho mladšího 18 let.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat