Neděle 14. srpna 2022, svátek má Alan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Platil ženám za sex falešnými bankovkami, pak jim poslal sms

Magazín

  7:00
VARŠAVA - Polský student si na domácí tiskárně kopíroval bankovky o nominálu 100 zlotých (asi 600 Kč) a těmi pak platil za sex ženám, s kterými se seznamoval na internetu. Následně je "esemeskou" varoval, že peníze jsou falešné.
Žena v punčochách (ilustrační foto)

Žena v punčochách (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Soud v Opolu i tak posluchače vratislavské polytechniky podle televize TVN 24 odsoudil ke dvěma letům s pětiletou podmínkou. "Ke všem zločinům došlo v první polovině uplynulého roku. Prokurátoři zjistili, že muž se seznamoval se ženami na erotickém portálu a následně si s nimi dohodl sex.

Před každou schůzkou si vytiskl pět až osm falešných bankovek o nominálu 100 zlotých. Později ženám vyslal SMS-zprávu, že 'prachy jsou falešné'. Tento postup zopakoval sedmkrát," uvedla mluvčí soudu.

ČTĚTE TAKÉ:

Student byl obžalován z výroby a šíření falešných bankovek, za což mu hrozilo až 25 let vězení. V tomto případě ale soud "mimořádně zmírnil" trest, protože studentovo počínání interpretoval jako "méně závažné přestupky".

Soudce Dariusz Kita vysvětlil svou shovívavost tím, že student se k vině přiznal, bankovky úmyslně tiskl tak, že strany pootočil o 180 stupňů, aby hned bylo jasné, že jde o falešné peníze, jakož i ženy varoval.

Případ i tak vyšel najevo poté, co jedna ze žen předala jednu bankovku svému známému, který se jí pokusil zaplatit v obchodu. Pokladní však padělek okamžitě rozpoznala a zavolala policii. Podle rozsudku musí provinilec také zaplatit firmě Microsoft v přepočtu 30.000 korun, protože k tištění falešných bankovek používal nelegálně stažený počítačový program.

Autoři: ,

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...