Úterý 26. května 2020svátek má Filip 7 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Platil ženám za sex falešnými bankovkami, pak jim poslal sms

Žena v punčochách (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žena v punčochách (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

VARŠAVA Polský student si na domácí tiskárně kopíroval bankovky o nominálu 100 zlotých (asi 600 Kč) a těmi pak platil za sex ženám, s kterými se seznamoval na internetu. Následně je "esemeskou" varoval, že peníze jsou falešné.

Soud v Opolu i tak posluchače vratislavské polytechniky podle televize TVN 24 odsoudil ke dvěma letům s pětiletou podmínkou. "Ke všem zločinům došlo v první polovině uplynulého roku. Prokurátoři zjistili, že muž se seznamoval se ženami na erotickém portálu a následně si s nimi dohodl sex.

Před každou schůzkou si vytiskl pět až osm falešných bankovek o nominálu 100 zlotých. Později ženám vyslal SMS-zprávu, že 'prachy jsou falešné'. Tento postup zopakoval sedmkrát," uvedla mluvčí soudu.

ČTĚTE TAKÉ:

Student byl obžalován z výroby a šíření falešných bankovek, za což mu hrozilo až 25 let vězení. V tomto případě ale soud "mimořádně zmírnil" trest, protože studentovo počínání interpretoval jako "méně závažné přestupky".

Soudce Dariusz Kita vysvětlil svou shovívavost tím, že student se k vině přiznal, bankovky úmyslně tiskl tak, že strany pootočil o 180 stupňů, aby hned bylo jasné, že jde o falešné peníze, jakož i ženy varoval.

Případ i tak vyšel najevo poté, co jedna ze žen předala jednu bankovku svému známému, který se jí pokusil zaplatit v obchodu. Pokladní však padělek okamžitě rozpoznala a zavolala policii. Podle rozsudku musí provinilec také zaplatit firmě Microsoft v přepočtu 30.000 korun, protože k tištění falešných bankovek používal nelegálně stažený počítačový program.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...