3. dubna 2014 6:36 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Plavky a průhledné šaty. Takové jsou modely mladých českých designérek

Modely mladých českých designérek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Modely mladých českých designérek | foto: P. Krupička

Průhledné šaty i kolekce plavek. I to mohli vidět návštěvníci charitatvní show Fashion for Fokus, která představila modely mladých českých designerek.

Mladé českých návrhářky představily své modely zaplněném Pražskému Muzeu hudby. Výtěžek show bude věnován neziskové organizaci Fokus Praha, která pomáhá lidem s dlouhodobým duševním onemocněním a použije vybrané prostředky na financování preventivních programů pro studenty, asistenci klientům v podporovaném zaměstnávání nebo např. zajištění krizové pomoci pro lidi s vážným duševním onemocněním.

Mladé české návrhářky z Ateliéru módní tvorby pražské UMPRUM představily svoji práci na charitativním módní show Fashion For Fokus s mottem Zaostřeno na osobitost.

Modely mladých českých designérek


"Podtitul odkazuje na propojení tématu módy a problematiky duševního zdraví, kterou se zabývá naše nezisková organizace. Projevy osobitosti na módním poli bývají označovány jako bláznovství a nenormálnost. "Spolupráce s Fokusem je mi sympatická především z hlediska možnosti pomoci dobré věci. Zároveň je to pro mě způsob, jak přiblížit mou práci lidem," říká Jana Mikešová.

apeAlena Pecháčková

Advantage Consulting, s.r.o.
ZÁMEČNÍK – OKRES OLOMOUC

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 20 000 - 26 000 Kč