Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Plešatá, baculatá, na vozíčku i s kožní poruchou. Mattel po kritice prodává nové Barbie

Společnost Mattel představila nové rozmanité panenky Barbie. foto: Mattel

NEW YORK/PRAHA - Výrobce panenek Barbie, firma Mattel, uvedla na trh nové modely, aby rozšířila jejich rozmanitost. Nové přírůstky do řady Barbie Fashionistas představuje například Barbie bez vlasů nebo s kožní poruchou vitiligo, informoval zpravodajský server CNN.
  9:40

V prohlášení firma Mattel uvedla, že prostřednictvím nových modelů panenek chce prezentovat „pestrý a rozmanitý pohled na krásu a módu“. K holohlavé panence firma uvedla: „Když holčička z jakéhokoli důvodu přijde o vlasy, může se ztotožnit s panenkou z této řady.“

Ani kluk, ani holka. Výrobce panenek Barbie přichází na trh s novou genderově neutrální kolekcí

A pokud jde o vitiligo, při němž se z kůže ztrácí pigment - panenka zobrazující tuto poruchu podle firmy Mattel zaznamenala nejvíc kladných ohlasů, když její prototyp společnost zveřejnila na svém instagramu.

Firma také rozšířila řadu panenek o modely s protetickými končetinami a vyrábí i panenky na vozíčku, které byly loni nejprodávanější z řady Barbie Fashionista v Británii.

Ke klasické Barbie se nyní připojily nové varianty panenek se třemi různými...
Mattel ku příležitosti Mezinárodního dne žen vydal sérii 17 ženských...

Na vzniku první panenky s protetickou končetinou Mattel spolupracoval s Morgan Reevesovou, nyní 13letou aktivistkou, která se narodila bez levého předloktí.

Mattel začal rozšiřovat řadu svých panenek a nabízet širší škálu různých odstínů pleti, barvy očí, druhů vlasů a oblečení po kritice, že Barbie propaguje nerealistický ideál štíhlé bělošky. V roce 2017 firma uvedla na trh první Barbie v muslimském šátku hidžáb.

Autor:

Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!
Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!

S přístrojem Facial Hydration Refresher 4v1 nebude mít matná a unavená pleť žádnou šanci. O tento zázrak dnes soutěžíme. Jak se můžete zapojit?