30. dubna 2010 18:32 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Plete si šéf vaše jméno? Změňte si ho, radí kniha amerických recesistů

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Shutterstock

NEW YORK Zaspání a zmeškání důležité schůzky, výpověď bez udání důvodu nebo nevysvětlitelná nepřízeň recepční. Američtí komici Gregory Bergman a Jodi Millerová si uprostřed recese dělají legraci z práce - nebo jejího nedostatku. V novém knize nabízejí zpola absurdní a zpola vážně míněné rady, jak vyřešit podle nich ty největší pracovní průšvihy. Napsala o tom agentura Reuters.

"Lidé se potřebují zasmát, a rádi poslouchají věci, které mají co dělat s prací a nedostatkem míst," říká Millerová, která pořádá vlastní komediální show. "Zoufalství je nerado samo." Míra nezaměstnanosti v USA byla v březnu 9,7 procenta. Je to zhruba dvojnásobek než před dvěma a půl lety. Podle Bergmana se lidé nyní stydí méně, že nemají práci, a víc o tom mluví.

"Když teď udělám vtip o tom, jak jsem chudá nebo že nemám práci, lidé se s tím ztotožní a líbí se jim to," řekla Millerová. "Kdybych to o sobě řekla dřív, řekli by, že jsem ztracená existence."

Zaměstnancům, jejichž jméno si šéf plete, autoři doporučují ho (nikoli šéfa) změnit. Kopírku je podle nich nejlepší zničit, když člověk neví, jak ji použít. A pokud na vás ostatní "hází" své úkoly, vaším úkolem je podle komiků ...splnit je špatně.

Knihu s názvem WTF? Work: How to Survive 101 of the Office's Worst F*#!-ing Situations (Co to sakra je? Práce: Jak přežít 101 těch nejpos*#!-nějších situací v kanceláři) v dubnu vydalo americké nakladatelství Adams Media.

Lidovky.cz, ČTK