Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Plete si šéf vaše jméno? Změňte si ho, radí kniha amerických recesistů

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Shutterstock

NEW YORK Zaspání a zmeškání důležité schůzky, výpověď bez udání důvodu nebo nevysvětlitelná nepřízeň recepční. Američtí komici Gregory Bergman a Jodi Millerová si uprostřed recese dělají legraci z práce - nebo jejího nedostatku. V novém knize nabízejí zpola absurdní a zpola vážně míněné rady, jak vyřešit podle nich ty největší pracovní průšvihy. Napsala o tom agentura Reuters.

"Lidé se potřebují zasmát, a rádi poslouchají věci, které mají co dělat s prací a nedostatkem míst," říká Millerová, která pořádá vlastní komediální show. "Zoufalství je nerado samo." Míra nezaměstnanosti v USA byla v březnu 9,7 procenta. Je to zhruba dvojnásobek než před dvěma a půl lety. Podle Bergmana se lidé nyní stydí méně, že nemají práci, a víc o tom mluví.

"Když teď udělám vtip o tom, jak jsem chudá nebo že nemám práci, lidé se s tím ztotožní a líbí se jim to," řekla Millerová. "Kdybych to o sobě řekla dřív, řekli by, že jsem ztracená existence."

Zaměstnancům, jejichž jméno si šéf plete, autoři doporučují ho (nikoli šéfa) změnit. Kopírku je podle nich nejlepší zničit, když člověk neví, jak ji použít. A pokud na vás ostatní "hází" své úkoly, vaším úkolem je podle komiků ...splnit je špatně.

Knihu s názvem WTF? Work: How to Survive 101 of the Office's Worst F*#!-ing Situations (Co to sakra je? Práce: Jak přežít 101 těch nejpos*#!-nějších situací v kanceláři) v dubnu vydalo americké nakladatelství Adams Media.

,
Premium

KOMENTÁŘ: Koronavirus je hrou o čas. Do roka onemocníme všichni

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejdéle do roka koronavirem onemocníme všichni. Jde jen o to, aby se lidé s těžším průběhem choroby mohli během...

Premium

Úspěšný recept na koronavirus pochází z Číny a zní jasně: Chce to být tvrdý!

Lidé v ochranných rouškách během ranní dopravní špičky v Pekingu (9. března... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Inspirace pro svět: Jak se vlastně Číně podařilo silně zkrotit zákeřnou chorobu? Zatímco pro většinu Západu se...

Premium

Koronavirus nám vletěl do imunitně naivní populace, tvrdí parazitolog Ježek

Petr Ježek, primář laboratoře klinické mikrobiologie a parazitologie nemocnice... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tým primáře Oddělení klinické mikrobiologie a parazitologie Petra Ježka z příbramské oblastní nemocnice je jedním z...

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNIK PŘÍPRAVY VÝROBY - I ABSOLVENT

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč