Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Plete si šéf vaše jméno? Změňte si ho, radí kniha amerických recesistů

Magazín

  18:32
NEW YORK - Zaspání a zmeškání důležité schůzky, výpověď bez udání důvodu nebo nevysvětlitelná nepřízeň recepční. Američtí komici Gregory Bergman a Jodi Millerová si uprostřed recese dělají legraci z práce - nebo jejího nedostatku. V novém knize nabízejí zpola absurdní a zpola vážně míněné rady, jak vyřešit podle nich ty největší pracovní průšvihy. Napsala o tom agentura Reuters.

Ilustrační foto foto: Shutterstock

"Lidé se potřebují zasmát, a rádi poslouchají věci, které mají co dělat s prací a nedostatkem míst," říká Millerová, která pořádá vlastní komediální show. "Zoufalství je nerado samo." Míra nezaměstnanosti v USA byla v březnu 9,7 procenta. Je to zhruba dvojnásobek než před dvěma a půl lety. Podle Bergmana se lidé nyní stydí méně, že nemají práci, a víc o tom mluví.

"Když teď udělám vtip o tom, jak jsem chudá nebo že nemám práci, lidé se s tím ztotožní a líbí se jim to," řekla Millerová. "Kdybych to o sobě řekla dřív, řekli by, že jsem ztracená existence."

Zaměstnancům, jejichž jméno si šéf plete, autoři doporučují ho (nikoli šéfa) změnit. Kopírku je podle nich nejlepší zničit, když člověk neví, jak ji použít. A pokud na vás ostatní "hází" své úkoly, vaším úkolem je podle komiků ...splnit je špatně.

Knihu s názvem WTF? Work: How to Survive 101 of the Office's Worst F*#!-ing Situations (Co to sakra je? Práce: Jak přežít 101 těch nejpos*#!-nějších situací v kanceláři) v dubnu vydalo americké nakladatelství Adams Media.

Autoři: ,
Témata: Reuters, USA

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat